Зміст статті:


Знос підшипників одна з типових проблем, що виникають під час експлуатації автомобіля. Підшипники, як і будь-які інші деталі автомобіля, мають обмежений термін служби. Згодом від великого навантаження відбувається вироблення ресурсу і поступове руйнування деталі. Що б цього не допустити потрібно своєчасна діагностика і ремонт пошкоджених деталей. Виконуючи таке просте правило вузли, і агрегати автомобіля прослужать набагато більше, а експлуатація транспорту не доставить великих клопотів.

Ознаки зносу підшипника ступиці

Про несправності підшипника свідчать наступні:

 • на колесі з’явився непотрібний вільних хід;
 • чутні додаткові, невластиві шуми;
 • при рушання з місця виникають клацання.

Ознаки зносу підшипника ступиці

Фактично ознаки зносу підшипника видно неозброєним оком Їх може виявити і початківець автолюбитель і професіонал. Для діагностики несправності потрібно підняти авто на домкраті і покачати колесо. При несправному підшипнику відразу відчується нехарактерний люфт.

Прочитати про високообертові підшипники можна в нашому матеріалі

Важливо пам’ятати, що в запущених випадках несправний ступичний підшипник може привести до заклинювання колеса, а це призведе до додаткових витрат і ремонту інших деталей.

Ознаки зносу вижимного підшипника

Для плавного перемикання передач в КПП необхідний вижимний підшипник. Також він дозволяє без ривків рушати з місця і зберігати плавність ходу в русі.

Ознаки зносу вижимного підшипника

Какие признаки износа выжимного подшипника существуют:

 • при натисненні педалі виникають шуми;
 • передачі включаються із зусиллям або їх включення стає неможливим;
 • авто може їхати з ривками;
 • може зрости витрата паливної суміші;
 • двигун може почати грітися.

В кінцевому підсумку, пошкоджений вижимний підшипник може привести до поломки всього зчеплення, і такий ремонт буде значно дорожче.

Ознаки зносу опорних підшипників

У передній підвести авто не останню роль відіграє опорний підшипник. Він дозволяє повертати колеса і забезпечує жорсткість всієї конструкції. Його справність дуже сильно впливає на керованість машини. Через несправну однієї деталі з часом може вийти з ладу вся підвіска.

Важлива інформація про класи точності підшипників в нашому огляді

Ознаки зносу опорних підшипників виражаються в наступному:

 1. при русі виникають постукування справа або зліва в підвісці;
 2. погіршується керованість;
 3. порушуються кут розвалу і сходження коліс, що призводить до зносу гуми;
 4. виникають стуки і люфт при обертанні керма.

Ознаки зносу опорних підшипників

Основною причиною несправності є їзда по нерівних дорогах, а також потрапляння піску і бруду.

За наявності щонайменших ознак, що свідчать про несправності машини необхідному провести діагностику самостійно або відвідати спеціалізований сервіс. При підтвердженні припущень необхідно купити нові деталі і відновити працездатність транспорту.

Зверніть увагу, що фірма «УкрЗахідПостач» поставляє якісні підшипники і ремені для автомобілів різних марок. Компанія працює виключно з перевіреними виробниками, які є світовими брендами, і постачальниками продукції. Продукція компанії перевірена не лише часом, але позитивними відгуками клієнтів.

Автор статті: УкрЗахідПостач