Підшипники ковзання є опорними або напрямними частинами механізмів, в яких рух деталей відбувається відносно один одного. Складається з корпусу (металевого) і вкладиша-втулки, вироблений з матеріалів з незначним показником тертя. Мастило для підшипників ковзання заповнює поглиблення між ними.

змазка підшипників ковзання

До переваг такого типу вузлів відносяться: ймовірність витримувати надмірні вібраційні і динамічні навантаження, функціонувати при високих температурах, невисокий рівень звуку і забезпечення руху деталей з незначними витратами енергії. До них можна підібрати будь-яку консистентну і пластичне мастило.

Серед недоліків виділяють: нерівномірне зношування підшипника, необхідність в постійній мастилі, низький ККД через підвищеного тертя.

Недарма саме підшипники ковзання застосовуються у важкій дорожньо-будівельної техніки та транспортної, ж / д транспорті, металургійних машинах і гірничодобувних, приводах станів і автомобілів і т.д.

Вибір мастила

Підшипники ковзання розрізняються залежно від того, який вид змазування вузла застосовується:

  • рідинний;
  • пластичний;
  • газодинамический.

При першому варіанті вал і втулка майже не торкаються один одного: що труться поверхні відокремлює масло. Для пластичного типу підходять консистентні мастила. Їх особливість в тому, що вони утворюють надійний стійкий каркас, що утримує масло, тому гарантують стабільну роботу вузла. При газодинамічному застосовуються інертні гази.

змазка для підшипників ковзання

Мастило для підшипників ковзання важлива, завдяки їй можна дізнатися про основні проблеми, що з’являються в процесі експлуатації. Серед них:

  • корозія;
  • механічні пошкодження деталей;
  • задираки;
  • схоплювання рухомих деталей.

Мастило підшипників ковзання повинна відповідати технічним умовам використання вузлів. До критеріїв, що впливають на вибір мастила для підшипників ковзання відносяться: швидкість ковзання, максимально граничні навантаження, граничні значення робочих температур. Вивчивши ці параметри, можна підібрати склад, який забезпечить безперебійну роботу вузлів.

Компанія «УкрЗахідПостач» пропонує купити підшипники ковзання провідних світових виробників – компаній ZKL, FAG, Kinex, SKF, ZVL. Підшипники даних виробників відрізняються надійністю в експлуатації, тривалим терміном роботи, відмінною якістю і невисокою вартістю.