Будова голчастих підшипників забезпечує їх високий ККД, широкий спектр застосування і економічна витрата мастильних матеріалів. Використання мастила значно збільшує термін служби цих деталей, що піддаються високим навантаженням в процесі експлуатації.

змазка для голчастих підшипників

Що потрібно знати про змазку для голчастих підшипників

Своєчасне змащування голчастих підшипників забезпечує поліпшення таких характеристик:

 • зниження дії сили тертя на дотичні елементи, збільшення ковзання;
 • захист поверхонь від хімічних реакцій, впливу вологи, що знижує ризик розвитку корозії;
 • збільшення продуктивності;
 • рівномірний розподіл тепла;
 • відведення тепла при високих термічних навантаженнях;
 • запобігання потрапляння сторонніх часток в рухливий вузол;
 • знижує шум при роботі механізмів.

Також читайте про сальникове ущільнення в огляді на нашому сайті


Змазка для голчастих підшипників вибирається з урахуванням умов експлуатації, матеріалів, з яких виконана деталь. Але є і загальні критерії. Перш ніж змастити голчасті підшипники, ознайомтеся з складом і характеристиками речовини, зазначеними на упаковці.

 1. Якісна змазка здатна витримувати температуру до 120⁰С і вище, не змінюючи своїх властивостей.
 2. Чим нижче температура, яку може витримати змазка, не втративши пластичності, тим якісніше продукт.
 3. Хороша змазка витримує контакт з водою, не втрачаючи антикорозійних захисних властивостей.
 4. Всі характеристики мастильного матеріалу повинні володіти стабільним складом, що не змінює своїх показників при тривалому використанні.
 5. Компоненти, з яких виготовлена ​​змазка для голчастих підшипників, не повинні агресивно впливати на інші матеріали, з якими може відбутися контакт в процесі ремонтних робіт, експлуатації та змазки.

 

чим змащувати голчасті підшипники

Чим змастити голчасті підшипники

Найбільш затребуваними є масляні, пластичні або тверді склади.

 • Масла мають низькою в’язкістю, що помітно знижує їх ефективність при експлуатації з високими навантаженнями. Якщо ж умови дозволяють, то слід враховувати, що мінеральні масла дешевше, а їх технічні характеристики нижче, ніж у інших мастильних матеріалів. Синтетичні масла більш продуктивні, але так само, як і мінеральні, випливають при високих швидкостях, збільшуючи навантаження на матеріал підшипників, знижуючи ККД і підвищуючи ступінь зносу.
 • Пластична змазка голчастих підшипників є оптимальне співвідношення ціни і якості. Високі технічні характеристики дозволяють значно збільшити термін служби виробів, а зручність застосування, економічність і доступність зробили їх популярними як серед професіоналів, так і в аматорській середовищі. Найбільш поширена силіконова змазка і полісечовини склад. Об’єднує їх здатність зберігати спокій твердий агрегатний стан і розм’якшуватися під впливом сили тертя і нагріванні в ході експлуатації.
 • Тверда змазка найбільш затребувана в промисловості. Графітові і молібденові склади здатні витримувати вплив температур до 2000 ⁰ С. При необхідності, склади можна додавати в підшипник в процесі експлуатації.

Компанія «УкрЗахідПостач» зарекомендувала себе відповідальним постачальником підшипників і ременів для промислових і технічних об’єктів і тому пропонує купити підшипники з гарантією якості і швидкою доставкою. Застосування сучасних технологій виробництва в поєднанні з грамотною експлуатацією і доглядом за обладнанням і комплектуючими роблять продукцію «УкрЗахідПостач» довговічною і надійною. А партнерство з компанією – продуктивним і стабільним.

Автор статті: УкрЗахідПостач