Кожен досвідчений водій грунтовно підходить до заміни тих чи інших запчастин в своєму авто, при заміні сальників теж потрібно задуматися, які сальники краще, вивчити їх види та дізнатися, чим вони відрізняються.Який сальник краще?

Види сальників

  • NBR. Стійкий до низьких температур. Їх робочий температурний режим від – 40 до +100 градусів. Якщо вибирати, який сальник краще в Сибіру, ​​наприклад, то цей використовувати доцільно. Володіє високою еластичністю. Ці сальники, як правило маслобензастойкіе.
  • АСМ. Якщо думаєте, які сальники краще використовувати всередині двигуна, то АСМ цілком підійде. Його робочий температурний режим від – 15 до +150 градусів. Він стійкий до високих температур, олив і змащенням.
  • SIL (MVQ). Плюс цього сальника в високому температурному діапазоні від – 55 до +225 градусів. Якщо говорити про те, який сальник коленвала краще, то точно не цей. У SIL погані механічні властивості. Він більш поширений в кухонній техніці.
  • FKM. Сальник з найвищої стійкістю до температури до +250 градусів. І стійкий до хімікатів, на відміну від SIL. Має широкий діапазон застосування в двигунах внутрішнього згоряння.

Який же сальник колінвалу краще?

З вище описаного стає зрозуміло, що сальник ACM більше скидається при заміні на колінчастому валу, так як він маслостійкий. Спираючись на ці параметри, впринципі, Ви цілком зможете самостійно вибрати який сальник краще Вам підходить, а точніше який сальник поставити в конкретному механічної вузлі.

Про розшифровку маркування сальників читайте в нашій оглядовій статті

У деяких випадках необхідно звертати увагу на матеріал виготовлення сальників, так як багато залежить від присутності або відсутності в ньому хімічних добавок. Якщо, наприклад, взяти виріб, яке витримує високу температуру, то можна помітити, що при присутності в них особливих речовин стійкість до температурного режиму підвищується до + 50 градусів. Тому, щоб зрозуміти який сальник краще, необхідно відштовхуватися від матеріалу його виготовлення і самих завдань, покладених на сальник:

  • Найстійкіший до всіх видів паливних мастил і масел бутадієн-нітрильних каучук.
  • Найстійкіший до кислот і різного виду розчинників, при цьому ще й діелектрик – силіконовий каучук.
  • Найстійкіший до впливу озону, і теж стійкий до мастил, змащенням, розчинів, кислот – фторування каучук.
  • Поліакрилових каучук. Менш стійкий до холоду, а точніше до морозу і впливу води, але при цьому схожий з бутадієн-нітрильну каучуком по стійкості до масел змащенням, озону.

який сальник колінвалу краще

Конструкція сальнику

Крім того характеристика сальників відрізняється і особливістю конструкції. Варто звернути увагу на те, що армовані манжети можуть бути з однією або двома Кронка, ця особливість буде впливати на те, як пильовик буде забезпечувати герметичність, захищати виріб від надлишків олії.

Про те, як підібрати сальник – читайте в нашій оглядовій статті

Корисно знати ще щось, що багато сперечаються про те, які сальники краще: ті які проводилися за допомогою форм або навпаки Неформові методом. Не можна сказати що один метод ніж – то гірше іншого, різниця лише в технічній установці, на функції сальника не має ніякого впливу. Але при виборі сальника обов’язково варто враховувати розмір, похибка максимум 1 міліметр у внутрішньому діаметрі, інакше станеться порушення герметичності і як наслідок – швидкий знос гуми.

Тому, коли думаєте який сальник краще, не скупіться, купіть з якісного матеріалу і потрібного розміру. Якщо у вас техніка зарубіжна, то краще не використовувати аналоги, а ось якщо вітчизняне авто, то імпортні аналоги цілком доречні. І не забувайте про температурний режим.

Автор статті: УкрЗахідПостач

 

Читайте популярні статті:

 

Позначення типів підшипників фірми SKF Літерована розшифровка підшипників SKF Шарикопідшипникова продукція фірми SKF включає в себе найширший спектр можливих модифікацій підшипників, що мають інформативне маркування, знаючи яке, споживач може з легкістю визначити призначення підшипника, габаритні розміри, радіальні зазори та іншу технічну інформацію, необхідну для правильного підбору підшипника. У більшості випадків, маркування наноситься на торець внутрішнього
Читать статью
У сучасних автомобілях використовується ремінна передача в багатьох вузлах (колінчастий вал, генератор, насос кондиціонера, газорозподільні механізми і ін.). Для цього зазвичай використовуються клинові і поліклинові ремені. За допомогою поліклинових або струмкових ременів передається обертання з ведучого вузла на ведений (зі шківа коленвала на шків генератора, насос ГУР і ін.). Чи існує відмінність поліклинового ременя від
Читать статью
Фторопласти – технічна назва полімерів, які містять фтор. Наприкінці 30-х років XX ст. в хімічній лабораторії американської компанії DuPont випадковим чином був вперше отриманий полімерний матеріал широко відомий сьогодні під назвою фторопласт. Завдяки своїм унікальним властивостям фторопласт отримав широке поширення не тільки в промисловості, але і в медичній а харчовій галузі. Фторопласти є ізоляторами струму
Читать статью