Кожен досвідчений водій грунтовно підходить до заміни тих чи інших запчастин в своєму авто, при заміні сальників теж потрібно задуматися, які сальники краще, вивчити їх види та дізнатися, чим вони відрізняються.Який сальник краще?

Види сальників

  • NBR. Стійкий до низьких температур. Їх робочий температурний режим від – 40 до +100 градусів. Якщо вибирати, який сальник краще в Сибіру, ​​наприклад, то цей використовувати доцільно. Володіє високою еластичністю. Ці сальники, як правило маслобензастойкіе.
  • АСМ. Якщо думаєте, які сальники краще використовувати всередині двигуна, то АСМ цілком підійде. Його робочий температурний режим від – 15 до +150 градусів. Він стійкий до високих температур, олив і змащенням.
  • SIL (MVQ). Плюс цього сальника в високому температурному діапазоні від – 55 до +225 градусів. Якщо говорити про те, який сальник коленвала краще, то точно не цей. У SIL погані механічні властивості. Він більш поширений в кухонній техніці.
  • FKM. Сальник з найвищої стійкістю до температури до +250 градусів. І стійкий до хімікатів, на відміну від SIL. Має широкий діапазон застосування в двигунах внутрішнього згоряння.

Який же сальник колінвалу краще?

З вище описаного стає зрозуміло, що сальник ACM більше скидається при заміні на колінчастому валу, так як він маслостійкий. Спираючись на ці параметри, впринципі, Ви цілком зможете самостійно вибрати який сальник краще Вам підходить, а точніше який сальник поставити в конкретному механічної вузлі.

Про розшифровку маркування сальників читайте в нашій оглядовій статті

У деяких випадках необхідно звертати увагу на матеріал виготовлення сальників, так як багато залежить від присутності або відсутності в ньому хімічних добавок. Якщо, наприклад, взяти виріб, яке витримує високу температуру, то можна помітити, що при присутності в них особливих речовин стійкість до температурного режиму підвищується до + 50 градусів. Тому, щоб зрозуміти який сальник краще, необхідно відштовхуватися від матеріалу його виготовлення і самих завдань, покладених на сальник:

  • Найстійкіший до всіх видів паливних мастил і масел бутадієн-нітрильних каучук.
  • Найстійкіший до кислот і різного виду розчинників, при цьому ще й діелектрик – силіконовий каучук.
  • Найстійкіший до впливу озону, і теж стійкий до мастил, змащенням, розчинів, кислот – фторування каучук.
  • Поліакрилових каучук. Менш стійкий до холоду, а точніше до морозу і впливу води, але при цьому схожий з бутадієн-нітрильну каучуком по стійкості до масел змащенням, озону.

який сальник колінвалу краще

Конструкція сальнику

Крім того характеристика сальників відрізняється і особливістю конструкції. Варто звернути увагу на те, що армовані манжети можуть бути з однією або двома Кронка, ця особливість буде впливати на те, як пильовик буде забезпечувати герметичність, захищати виріб від надлишків олії.

Про те, як підібрати сальник – читайте в нашій оглядовій статті

Корисно знати ще щось, що багато сперечаються про те, які сальники краще: ті які проводилися за допомогою форм або навпаки Неформові методом. Не можна сказати що один метод ніж – то гірше іншого, різниця лише в технічній установці, на функції сальника не має ніякого впливу. Але при виборі сальника обов’язково варто враховувати розмір, похибка максимум 1 міліметр у внутрішньому діаметрі, інакше станеться порушення герметичності і як наслідок – швидкий знос гуми.

Тому, коли думаєте який сальник краще, не скупіться, купіть з якісного матеріалу і потрібного розміру. Якщо у вас техніка зарубіжна, то краще не використовувати аналоги, а ось якщо вітчизняне авто, то імпортні аналоги цілком доречні. І не забувайте про температурний режим.

Автор статті: УкрЗахідПостач

 

Читайте популярні статті:

 

Рукава для будівельно-оздоблювальних машин СОМ (ТУ 38-105981-80) виготовляються відповідно до Технічних Умов виробника ТУ 38-105981-80 і призначені для механічної подачі штукатурних сумішей під тиском до робочого місця. Також можуть застосовуватися в якості гнучких трубопроводів для перемішування і транспортування штукатурних розчинів. Конструкція рукава Конструктивно рукав складається з двох шарів гуми (внутрішній – товщиною не менше 2,5 мм,
Читать статью
До напірних рукавів відносять рукава гумові для газового зварювання та різання металів за ГОСТом 9356-75, які часто ще називаються «кисневими рукавами». Основне призначення зварювальних рукавів – подача під тиском робочих газів: ацетилену, природного газу, бутану, пропану, кисню, а також рідкого палива до обладнання, що використовується для газового різання і зварювання. Кисневі  промислові рукави випускаються для
Читать статью
Зміст: Набивка сальникова графітова АП-31 Застосування сальникової графітової набивки АП-31 (АП) Фізико-механічні характеристики набивки сальникової АП-31 Набивка сальникова АГ (АГС) та АГІ Робочі середовища і умови експлуатації набивки сальникової марки АГС Фізико-механічні характеристики набивок АГ, АГС та АГІ Набивка сальникова графітова АП-31 Набивка сальникова графітова марки АП-31 виготовляються відповідно до вимог Державного стандарту 5152-84 (замість
Читать статью