При експлуатації підшипника відбувається внутрішнє тертя, яке виробляє тепло. Щоб мінімізувати цей процес застосовуються спеціальні мастила, що створюють на поверхні металу тонку масляну плівку, яка полегшує обертання і ефективно розсіюють теплову енергію. Крім вищеописаних параметрів на підшипник впливають зовнішні фактори.

 

Яку температуру витримує підшипник

Наприклад, двигуни внутрішнього згоряння працюють при високих температурах, і все що обертаються вузли силового агрегату вимушено функціонують в таких умовах. Завдяки внутрішнім і зовнішнім умовам формується середній температурний режим роботи підшипників.

Яку температуру здатний витримувати підшипник

Максимальний робочий ресурс підшипника можливий, якщо виріб використовується при температурі до + 65 ° C. Це ідеальні умови, при яких мастило ефективно виконує свою функцію, а теплове розширення металу не досягає критичних значень. Більш сильне нагрівання до + 95 ° C входить в запас міцності, не відбиваючись на працездатності, але тривалість використання елемента при цьому скорочується.

Важлива інформація про високооборотисті підшипники в докладному огляді на нашому сайті.

Робоча температура підшипника понад + 100 ° C є критичною, після чого він може вийти з ладу. Щоб цього не сталося, виробники збільшують внутрішній тепловий зазор, що компенсує розширення металу. Подібні елементи призначені для роботи при високих температурах і набиваються спеціальними мастильними матеріалами.

Чим небезпечний нагрів?

Надмірна генерація тепла погіршує якість мастила, яка стає текучою. В результаті кільця і елементи кочення надмірно зношуються, що може привести до температурної деформації, заклинювання і руйнування сепаратора.

Нерегламентними перегрів

Практика показує, що елементи обертання нагріваються через непередбачені факторам:

 • Некоректний монтаж або неправильна посадка підшипника;
 • Передчасна вироблення змазки або потрапляння в неї сторонніх часток;
 • Недостатня кількість змащуючого матеріалу у внутрішній порожнині сепаратора;
 • Збільшення нагрівання через вироблення кульок і роликів або появи на них корозійних раковин;
 • Підвищене навантаження, удари або вібрація;
 • Використання мастила, що не відповідає режиму експлуатації.

Все, що необхідно знати про класи точності підшипників можна знайти в огляді на нашому сайті.

 

робочая температура підшипника

 

Робоча температура підшипників – моніторинг показників

У відповідальних областях промисловості і енергетики температурному режиму приділяється пильну увагу. Контроль здійснюється широким спектром приладів наступними способами:

 • Контактний за допомогою термодатчиків;
 • Безконтактний термометром;
 • Виносним щупом.

Зазвичай вимірюються температурні значення нерухомою оболонки підшипника, оскільки для зняття показань не потрібно повна або часткова розбирання робочого вузла. Дистанційний контроль дозволяє стежити за температурою без зупинки роботи агрегату, що актуально на безперервних виробництвах. Виміри проводяться:

 • Ручними термометрами;
 • пірометрами;
 • Тепловізорами різних конструкцій.

У випадках, якщо підшипник занурений в мастило і закритий корпусом або кришкою, то міряється нагрів всього механізму. Автоматичний температурний моніторинг виконуватися вбудованими датчиками, які знімають показання без людської участі.

Автор статті: УкрЗахідПостач

 

Читайте популярні статті:

 

Зміст статті: Ознаки зносу підшипника ступиці Признаки износа выжимного подшипника Признаки износа опорных подшипников Знос підшипників одна з типових проблем, що виникають під час експлуатації автомобіля. Підшипники, як і будь-які інші деталі автомобіля, мають обмежений термін служби. Згодом від великого навантаження відбувається вироблення ресурсу і поступове руйнування деталі. Що б цього не допустити потрібно своєчасна
Читать статью
Підшипники ковзання використовуються на складному виробничому обладнанні, залізничному транспорті, автомашинах і спеціалізованій техніці. У відповідних конструкціях між валом і втулкою підшипника є невеликий простір. Вона наповнена тим чи іншим мастильним матеріалом, за рахунок властивостей якого досягається мінімальний опір. При цьому при роботі механізмів відбувається зміщення одного кільця підшипника по відношенню до інших кілець. Величина такого
Читать статью
Високотемпературні підшипники розраховані на експлуатацію в умовах екстремальних температурних режимів від +100 до 450 ° C. Завдяки стійкості до нагрівання і функціональним можливостям, розширюється сфера їх застосування. Для чого використовуються високотемпературні підшипники Необхідність використання високотемпературних підшипників може бути викликана неможливістю використовувати стандартні підшипники. Підшипники з екстремальним робочим діапазоном температур від +100 до 450 ° C
Читать статью