При експлуатації підшипника відбувається внутрішнє тертя, яке виробляє тепло. Щоб мінімізувати цей процес застосовуються спеціальні мастила, що створюють на поверхні металу тонку масляну плівку, яка полегшує обертання і ефективно розсіюють теплову енергію. Крім вищеописаних параметрів на підшипник впливають зовнішні фактори.

 

Яку температуру витримує підшипник

Наприклад, двигуни внутрішнього згоряння працюють при високих температурах, і все що обертаються вузли силового агрегату вимушено функціонують в таких умовах. Завдяки внутрішнім і зовнішнім умовам формується середній температурний режим роботи підшипників.

Яку температуру здатний витримувати підшипник

Максимальний робочий ресурс підшипника можливий, якщо виріб використовується при температурі до + 65 ° C. Це ідеальні умови, при яких мастило ефективно виконує свою функцію, а теплове розширення металу не досягає критичних значень. Більш сильне нагрівання до + 95 ° C входить в запас міцності, не відбиваючись на працездатності, але тривалість використання елемента при цьому скорочується.

Важлива інформація про високооборотисті підшипники в докладному огляді на нашому сайті.

Робоча температура підшипника понад + 100 ° C є критичною, після чого він може вийти з ладу. Щоб цього не сталося, виробники збільшують внутрішній тепловий зазор, що компенсує розширення металу. Подібні елементи призначені для роботи при високих температурах і набиваються спеціальними мастильними матеріалами.

Чим небезпечний нагрів?

Надмірна генерація тепла погіршує якість мастила, яка стає текучою. В результаті кільця і елементи кочення надмірно зношуються, що може привести до температурної деформації, заклинювання і руйнування сепаратора.

Нерегламентними перегрів

Практика показує, що елементи обертання нагріваються через непередбачені факторам:

 • Некоректний монтаж або неправильна посадка підшипника;
 • Передчасна вироблення змазки або потрапляння в неї сторонніх часток;
 • Недостатня кількість змащуючого матеріалу у внутрішній порожнині сепаратора;
 • Збільшення нагрівання через вироблення кульок і роликів або появи на них корозійних раковин;
 • Підвищене навантаження, удари або вібрація;
 • Використання мастила, що не відповідає режиму експлуатації.

Все, що необхідно знати про класи точності підшипників можна знайти в огляді на нашому сайті.

 

робочая температура підшипника

 

Робоча температура підшипників – моніторинг показників

У відповідальних областях промисловості і енергетики температурному режиму приділяється пильну увагу. Контроль здійснюється широким спектром приладів наступними способами:

 • Контактний за допомогою термодатчиків;
 • Безконтактний термометром;
 • Виносним щупом.

Зазвичай вимірюються температурні значення нерухомою оболонки підшипника, оскільки для зняття показань не потрібно повна або часткова розбирання робочого вузла. Дистанційний контроль дозволяє стежити за температурою без зупинки роботи агрегату, що актуально на безперервних виробництвах. Виміри проводяться:

 • Ручними термометрами;
 • пірометрами;
 • Тепловізорами різних конструкцій.

У випадках, якщо підшипник занурений в мастило і закритий корпусом або кришкою, то міряється нагрів всього механізму. Автоматичний температурний моніторинг виконуватися вбудованими датчиками, які знімають показання без людської участі.

Автор статті: УкрЗахідПостач

 

Читайте популярні статті:

 

Велосипедні підшипники забезпечують нормальну роботу всіх вузлів вироби. Підшипник на велосипед застосовується у всіх вузлах, які здатні обертатися. За рахунок таких деталей дані вузли і набувають здатність обертатися. Відповідно, ПРОМПІДШИПНИК для велосипеда є запорукою того, що виріб взагалі буде переміщатися. Крім того, якісні підшипники для велосипедів забезпечують зниження тертя. Ця обставина забезпечує збільшення експлуатаційного строку
Читать статью
Ідентифікація ременів проводиться по нанесеному на них позначення, яке формується за певним принципом. Код складається з поєднання букв, цифр. Кожен знак несе в собі інформацію про характеристиках вироби. Алгоритм маркування зубчастих ременів Для зручності підбору потрібного елемента приводного механізму його позначають буквено-цифровим кодом. Маркування зубчастих ременів побудована на наступних принципах: Буквений блок з 1-3 знаків
Читать статью
Зміст статті: Найпростіша розшифровка маркування сальників Додаткове маркування сальників Спеціалізоване позначення сальників Щоб підібрати необхідні манжети, або по-іншому їх ще називають сальники, потрібно обов’язково врахувати розшифровку кожного з них. Саме вона допоможе вибрати правильну запчастина, яка точно виконає всі свої технічні умови. Отже, давайте розглянемо найбільш часто зустрічається напис на даних виробах. Найпростіша розшифровка маркування
Читать статью