Підшипники призначені для забезпечення надійної роботи ходових частин механізму, тому в разі виходу з ладу, поломка одного пристрою може призвести до збою в роботі всієї системи. Регулярний і правильний догляд за підшипниками – це можливість попередити передчасний знос і продовжити термін їх експлуатації.

Іржа на підшипниках

Іржа або по-науковому електрохімічна корозія – загальний термін для цілого ряду різних оксидів заліза. Як правило, іржі схильні вироби зі сталі, а причиною її утворення служать три речі: вода, метал і повітря. Якщо проігнорувати проблему з освітою корозії, то чим довше коррозийное пляма буде залишатися на поверхні без належної обробки, тим більшим воно буде ставати.

як прибрати іржу з підшипника

Як видалити іржу з підшипника за допомогою перевірених засобів

Існує кілька ефективних способів, за допомогою яких можна позбутися від корозії на підшипниках:

 • Харчова сода. Зразкова пропорція 1 до 4. Для видалення іржі потрібно зробити пасту з соди і води, далі досить покрити пастою підшипники, почекати кілька годин і ретельно почистити всі елементи звичайною зубною щіткою.
 • Оцет. 9% оцтовий розчин – відмінний засіб для видалення корозії з металевої поверхні. Для очищення досить залишити підшипник на 10-12 годин в оцті, після дістати і почистити поверхню щіткою.
 • Лимонна кислота. Необхідно змішати гарячу воду з порошком лимонної кислоти, помістити в розчин заіржавілу деталь і залишити на кілька годин – краще на добу. Після цього дістати деталь з лимонної кислоти, промити водою і ретельно висушити.
 • Солярка. Щоб очистити поверхню, будуть потрібні невелика ємність, ганчірка і абразивна щітка. Помістити підшипники в ДТ потрібно на добу, після чого дістати і злегка почистити щіткою, а в завершенні витерти сухою ганчіркою. Головна перевага солярки (ДТ) – можливість використовувати розчин багаторазово.

Як чистити підшипники і зберегти його робочі характеристики дізнайтеся з огляду

Після чищення, фахівці рекомендують якісно промивати, висушувати і змащувати деталь захисними засобами, щоб не допустити повторне утворення корозійних процесів.

Як прибрати іржу з нерозбірного підшипника

Для чищення нерозбірних підшипників знадобиться:

 • мастило для захисту після чистки;
 • розчинник або бензин;
 • контейнер з кришкою.

Спочатку підшипник знімається, лягає в розчин бензину або розчинника, після чого контейнер надійно закривається і кожні 2-3 години струшується. Витягати нерозбірними підшипник можна відразу після того, як від нього відстане вся грязь і іржа. Для захисту використовується будь-яка густе мастило.

як видалити іржу з підшипника

Захист від іржі

Запобігання та захист підшипників від корозійних процесів – це можливість продовжити термін служби металевих виробів після процедури очищення. Для захисту підшипників від іржі використовують кілька різних методів:

 • цинкування;
 • катодний захист;
 • вороніння;
 • забарвлення.

Часто для захисту сталевих виробів від іржі використовують спеціальні засоби, які можна купити практично в будь-якому автомобільному, будівельному і побутовому магазині.

Читайте популярні статті:

 

Рукава термопластикові високого тиску SAE 100 R7 та SAE 100 R78 (EAN 855) використовуються в якості гнучкого трубопроводу для ліній із середнім робочим тиском. Використовується в сільськогос­подар­ській, дорожньо-будівельній та комунальній техніці. Дані рукава призначені для роботи з агресивними середовищами (розчинники, фарби тощо). Термопластикові рукава високого тиску SAE 100 R7 та R8 виконані з високотехнологічного поліуретанового
Читать статью
Високотемпературні підшипники розраховані на експлуатацію в умовах екстремальних температурних режимів від +100 до 450 ° C. Завдяки стійкості до нагрівання і функціональним можливостям, розширюється сфера їх застосування. Для чого використовуються високотемпературні підшипники Необхідність використання високотемпературних підшипників може бути викликана неможливістю використовувати стандартні підшипники. Підшипники з екстремальним робочим діапазоном температур від +100 до 450 ° C
Читать статью
Підшипники кочення і ковзання є основними типами наявних на сьогоднішній день підшипників – пристроїв, що передають навантаження від одного вузла конструкції до іншої з найменшим опором і втратою енергії. Принцип дії і конструкція Обидва ці види відносяться до контактного типу підшипників, а головною відмінністю підшипника ковзання від кочення є їх принцип роботи або ж тип
Читать статью