Підшипники призначені для забезпечення надійної роботи ходових частин механізму, тому в разі виходу з ладу, поломка одного пристрою може призвести до збою в роботі всієї системи. Регулярний і правильний догляд за підшипниками – це можливість попередити передчасний знос і продовжити термін їх експлуатації.

Іржа на підшипниках

Іржа або по-науковому електрохімічна корозія – загальний термін для цілого ряду різних оксидів заліза. Як правило, іржі схильні вироби зі сталі, а причиною її утворення служать три речі: вода, метал і повітря. Якщо проігнорувати проблему з освітою корозії, то чим довше коррозийное пляма буде залишатися на поверхні без належної обробки, тим більшим воно буде ставати.

як прибрати іржу з підшипника

Як видалити іржу з підшипника за допомогою перевірених засобів

Існує кілька ефективних способів, за допомогою яких можна позбутися від корозії на підшипниках:

 • Харчова сода. Зразкова пропорція 1 до 4. Для видалення іржі потрібно зробити пасту з соди і води, далі досить покрити пастою підшипники, почекати кілька годин і ретельно почистити всі елементи звичайною зубною щіткою.
 • Оцет. 9% оцтовий розчин – відмінний засіб для видалення корозії з металевої поверхні. Для очищення досить залишити підшипник на 10-12 годин в оцті, після дістати і почистити поверхню щіткою.
 • Лимонна кислота. Необхідно змішати гарячу воду з порошком лимонної кислоти, помістити в розчин заіржавілу деталь і залишити на кілька годин – краще на добу. Після цього дістати деталь з лимонної кислоти, промити водою і ретельно висушити.
 • Солярка. Щоб очистити поверхню, будуть потрібні невелика ємність, ганчірка і абразивна щітка. Помістити підшипники в ДТ потрібно на добу, після чого дістати і злегка почистити щіткою, а в завершенні витерти сухою ганчіркою. Головна перевага солярки (ДТ) – можливість використовувати розчин багаторазово.

Як чистити підшипники і зберегти його робочі характеристики дізнайтеся з огляду

Після чищення, фахівці рекомендують якісно промивати, висушувати і змащувати деталь захисними засобами, щоб не допустити повторне утворення корозійних процесів.

Як прибрати іржу з нерозбірного підшипника

Для чищення нерозбірних підшипників знадобиться:

 • мастило для захисту після чистки;
 • розчинник або бензин;
 • контейнер з кришкою.

Спочатку підшипник знімається, лягає в розчин бензину або розчинника, після чого контейнер надійно закривається і кожні 2-3 години струшується. Витягати нерозбірними підшипник можна відразу після того, як від нього відстане вся грязь і іржа. Для захисту використовується будь-яка густе мастило.

як видалити іржу з підшипника

Захист від іржі

Запобігання та захист підшипників від корозійних процесів – це можливість продовжити термін служби металевих виробів після процедури очищення. Для захисту підшипників від іржі використовують кілька різних методів:

 • цинкування;
 • катодний захист;
 • вороніння;
 • забарвлення.

Часто для захисту сталевих виробів від іржі використовують спеціальні засоби, які можна купити практично в будь-якому автомобільному, будівельному і побутовому магазині.

Читайте популярні статті:

 

Фторопласти – технічна назва полімерів, які містять фтор. Наприкінці 30-х років XX ст. в хімічній лабораторії американської компанії DuPont випадковим чином був вперше отриманий полімерний матеріал широко відомий сьогодні під назвою фторопласт. Завдяки своїм унікальним властивостям фторопласт отримав широке поширення не тільки в промисловості, але і в медичній а харчовій галузі. Фторопласти є ізоляторами струму
Читать статью
Зміст: Набивка сальникова графітова АП-31 Застосування сальникової графітової набивки АП-31 (АП) Фізико-механічні характеристики набивки сальникової АП-31 Набивка сальникова АГ (АГС) та АГІ Робочі середовища і умови експлуатації набивки сальникової марки АГС Фізико-механічні характеристики набивок АГ, АГС та АГІ Набивка сальникова графітова АП-31 Набивка сальникова графітова марки АП-31 виготовляються відповідно до вимог Державного стандарту 5152-84 (замість
Читать статью
Автомобілістів цікавить, як підібрати сальник для транспортного засобу. Неправильний вибір механізму тягне за собою проблеми з витоком масла і передчасним зносом всієї системи. Рекомендації по вибору сальника Перед тим, як вибрати сальник, автовласник звертає увагу на основний матеріал виробництва. Він впливає на технічні властивості запчастини, доступні режими експлуатації і термін служби сальника в цілому. PTFE
Читать статью