Промивання підшипників забезпечує стабільну роботу цього вузла. На великих підприємствах існують відомчі інструкції, які регламентують процедуру. Особливо ретельно доглядають за дорогими високоточними виробами. При необхідності допустимо промивати підшипники, призначені для побутових приладів, спортивного інвентарю або автомобілів, в домашніх умовах. Тому багатьом цікаво, як промити підшипник, щоб продовжити експлуатацію цієї складальної одиниці.

Чим промити підшипник

В якочті розчинника допустимі: легке масло, очищений бензин, гас. Сильно забруднені і іржаві вузли залишають на кілька годин в розчиннику, а лише потім чистять.

промивка підшипників
Нерідко в якості засобу для миття використовують бензин для запальничок. Працюючи з цією речовиною, важливо дотримуватися необхідних заходів безпеки: в кімнаті відкривають вікна і виключають потрапляння на розчинник електричної іскри, зварювання, відкритого вогню. Для промивки цих складальних одиниць в домашніх умовах існують спеціальні розчинники. Основна перевага таких засобів – відсутність запаху.

Промивка підшипників

Спочатку вузол обов’язково розбирають. Для виробів різних типів застосовується власна технологія демонтажу. Розбираючи невеликий виріб, допустимо використовувати добре заточену викрутку. Якщо демонтувати вузли доводиться часто, бажано купити спеціальний набір інструментів.

При демонтажі враховують наступне:

  • Не можна розбирати два вироби одночасно. Якщо деталі складальних одиниць при складанні випадково перемішати, вузол стане гірше працювати.
  • Не можна розбирати підшипники в під’їзді: це призводить до травм.
  • Не варто розбирати вузол на траві: деталі легко втратити.
  • Місце, де розбирається вузол, має бути чистим. Металева стружка, пил і залишки мастильних матеріалів і розчинників – шкодять деталям виробів.

чим промити підшипник

Деталі вузла миють в чистих, без домішок, розчинниках і маслах, використовуючи пензлик, і витирають паперовими серветками. Промиваючи вузол, зручно використовувати сітку, в яку поміщають деталі. Потім збирають з чистих деталей підшипник і обов’язково змащують.

Промивання підшипників завжди супроводжується ретельним оглядом деталей для виявлення дефектів. Ремонт такого вузла, як правило, недоцільний. При сильних забрудненнях або механічних пошкодженнях, завжди простіше замінити, ніж промити підшипник. Компанія «УкрЗахідПостач» пропонує якісні підшипники і проявила себе, як надійний продавець цих комплектуючих. Організація поставляє вироби світових брендів і пропонує вигідні умови обслуговування.