Автомобілістів цікавить, як підібрати сальник для транспортного засобу. Неправильний вибір механізму тягне за собою проблеми з витоком масла і передчасним зносом всієї системи.

як вибрати сальник

Рекомендації по вибору сальника

Перед тим, як вибрати сальник, автовласник звертає увагу на основний матеріал виробництва. Він впливає на технічні властивості запчастини, доступні режими експлуатації і термін служби сальника в цілому.

PTFE

Політетрафторетилен або тефлон. Щільний за структурою матеріал, не схильний до руйнування в результаті механічних впливів і температурних перепадів. Готові вироби мають потребу в реалізації акуратного монтажу.

NBR

Бутадієн-нітрильних вид каучуку. Відрізняється середнім ціновим сегментом і здатністю протистояти високій температурі до +110 градусів Цельсія.

АСМ

З матеріалу виробляються сальники для оснащення маточин. Доступний за ціною, не боїться механічних впливів (деформація, стискання).

FKM

Якщо перед власником стоїть питання, як підібрати сальник, що витримує серйозні температурні навантаження (до +250 градусів). Вироби застосовні для оснащення розподілвалів і колінвалів.

Як підібрати сальник за розміром вала?

Перед тим, як підібрати сальник за розміром вала, потрібно дізнатися основні параметри оригінальної деталі:

  • d – показник внутрішнього діаметра сальника
  • D – показник зовнішнього діаметра сальника
  • B – ширина вироби.

При підборі в онлайн магазині відзначаються допустимі параметри сальника в мм. Стандартні конфігурації не завжди відповідають параметрам зовнішніх і внутрішніх виробів, і ебщізмя в продажу. При наявності помітних відмінностей по ширині виробів потрібно вибрати більш вузький варіант. Широкий сальник не замінить штатний.

Як підібрати сальник за розміром вала?

Технології виробництва сальників

Відмінність якісних і дешевих сальників полягає не тільки в сировину, що використовується при виробництві, а й у технології виробництва. Розрізняють дві методики – вирізання профілю різаком або виробництво профілю матрицею.

Про розшифровку маркування сальників читайте в нашій оглядовій статті

Перша методика дешевок, однак при масовому випуску починається відхилення від поточних стандартів. Такий сальник має розміри поза заданих стандартів. Готова запчастина вже не може забезпечити герметичного ущільнення. Вона може вийти з ладу через тертя об сам вал з одночасним ушкодженням робочої поверхні.

Як вибрати сальник – практичні поради

Якщо на робочій поверхні готового виробу відсутня спеціальна нарізка або пильовик, то запчастина не прослужать довго. Нарізка вважається певним насосом, тому її наявність дозволяє захистити вже використовується сальник від протікання при наявності невеликих зовнішніх дефектів.

При виборі сальника враховується його орієнтація по відношенню до поверхні вала. При наявності прорізів, які враховують поточний напрямок рух, варто брати їх до уваги. Деякі моделі валів мають обертання в одну сторону, інші – в обох (реверсивний).

Перед замовленням реверсивного сальника враховується температура, рівень тиску при роботі механізму і інші параметри, інакше підібрані комплектуючі не зможуть витримати поточні експлуатаційні умови.

Автор статі: УкрЗахідПостач

 

Читайте популярні статті:

 

Ідентифікація ременів проводиться по нанесеному на них позначення, яке формується за певним принципом. Код складається з поєднання букв, цифр. Кожен знак несе в собі інформацію про характеристиках вироби. Алгоритм маркування зубчастих ременів Для зручності підбору потрібного елемента приводного механізму його позначають буквено-цифровим кодом. Маркування зубчастих ременів побудована на наступних принципах: Буквений блок з 1-3 знаків
Читать статью
Без такого виробу як підшипник не може працювати жоден механізм. Він незамінний в великій кількості деталей, що обертаються різних машин. Продукція даного типу використовується як в мініатюрній (домашньої) техніці, так і в величезних механізмах виробничого призначення. На сьогоднішній день вчені не придумали альтернативу даному виробу. Тому можна сміливо стверджувати, що ефективну і безаварійну роботу будь-якого
Читать статью
Промислові рукава для перекачування зріджених вуглеводневих газів за ТУ 38-605180-92 призначені для заповнення зрідженими газами вагонів-цистерн під тиском до 2,5 МПа (атм). Рукава використовуються для роботи у всіх кліматичних умовах при температурі від -45°C до +50°C. За призначенням рукава діляться на заправні і наливні. Запас міцності не менше 5Р, де Р – величина робочого тиску. Характеристики
Читать статью