Особливо важливим технічним елементом в робочій конструкції виступають підшипники. Щоб оперативно усунути поломку техніки, слід знати, як підібрати підшипник за розміром правильно. Поради експерта з цього питання представлені нижче.

як вибрати підшипник

Головні технічні характеристики підшипника

Підшипник (англ. «Bearing» в перекл. Близькі за аналогією слово «шип») – це обов’язкове технічне виріб, який є частиною опори або упору конструкції. Цільове призначення підшипників – підтримувати вал, вісь або іншу рухливу конструкцію, і задавати їм певну і достатню жорсткість.

Головна технічна задача підшипника в збірці деталей – фіксація певного становища деталі в просторі.

Створено різновиди підшипників, які забезпечують:

 • обертання,
 • кочення,
 • лінійне переміщення (для лінійних підшипників) з найменшим опором,
 • сприйняття навантаження,
 • передача навантаження від рухомого вузла на інші частини конструкції.

Як правильно підібрати підшипник

Щоб точно знати, як вибрати підшипник правильно, слід звернути увагу на такі показники:

 • ширина підшипника;
 • зовнішній / внутрішній діаметр;
 • відкритий / закритий тип нутрощів;
 • номінальне навантаження і максимальний термін експлуатації вузла.

Ці показники визначають розмір підшипника. Кожен з цих параметрів шифрують спеціальним буквами/цифровим кодом, який записується в каталозі.

Слід знати, що на торцевій частині підшипника завжди виробник вибиває номер-класифікатор, за яким у разі поломки цієї деталі легко підібрати заміну. Всі стандартні типорозміри підшипників визначаються виключно за ГОСТом.

Різновиди підшипників визначаються матеріалом виготовлення і конфігурацією. Товстостінний посилений корпус підшипникового вузла з сірого чавуну стане міцнішим, ніж сталевий корпус.

Тип підшипника вибирають, враховуючи вид навантаження (радіальна, осьова або комбінована) і її напрямок. Виходячи з означених параметрів, можна використовувати:

Форма тіла кочення підбирається в залежності від швидкості обертання і чим вище швидкість, тим більш придатними будуть роликові або голчасті форми.

Заключний параметр вибору – це візуальна діагностика вироби. Поверхня кілець повинна бути ідеально гладкою, без будь-яких зовнішніх пошкоджень. Висока зносостійкість підшипникових вузлів підтверджується якісною загартовані.

як підібрати підшипник за розміром

Короткі рекомендації по вибору підшипника

Підшипник ковзання застосовують в технічних вузлах, які відчувають несильні вагові та швидкісні навантаження. Це найбільш простий в процесі складання тип.

Підшипники кочення витримують усереднені показники швидкості, важкості.

При осьовому навантаженні вибирають завзятий, радіально-завзятий або конічний підшипник.

Значні радіальні вагові навантаження вимагають установки роликових типів.

Кулькові підшипники цілеспрямовано застосовують для максимальних швидкісних навантажень.

При виборі підшипника граничну увагу варто приділити:

 • особливостям опорних елементів і оточуючих конструкцій всього технічного вузла;
 • міцності / зносостійким характеристикам і складності монтажу;
 • правильності розрахунку розмірів вала, корпуса, конфігурацій кріпильних отворів і інших елементів конструкції.

Де найвигідніше і надійно купити підшипник

Світ інформаційних технологій надає оптимальне рішення, як знайти підшипник за розмірами швидко і вигідно. Є в Інтернеті різні сайти офіційних виробників і фірмових магазинів, де можна не тільки підібрати оптимальний варіант по ціні / якості, але й отримати детальну консультацію з питань установки та ін.

Компанія УкрЗахідПостач гарантує широкий вибір підшипників різних видів і цільового призначення, компетентну консультаційну допомогу, оперативну доставку замовлення + альтернативи форм оплати + знижки та інші вигідні умови. Купити підшипники світових брендів тут – значить отримати бездоганний за якістю товар за вартістю заводу-виробника.