чистка підшипників


Регулярний догляд за підшипниками дасть вам можливість продовжити термін їх експлуатації і уникнути передчасного зносу. У даній статті ми постараємося докладно відповісти на питання про те, як чистити підшипники правильно і ефективно.

Як чистити нерозбірні підшипники

Для чистки підшипників необхідний мінімальний набір інструментів:

  • бензин або розчинник;
  • контейнер з кришкою;
  • мастило для подшіпніков.

Для початку підшипник необхідно розібрати. Для цього гострим предметом піддягають пильовик з боку малого кільця. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити сепаратор. Після того, як нерозбірний підшипник розібраний, приступаємо безпосередньо до процесу чістки.

Зазвичай як розчин для замочування деталей використовують бензин або розчинник. У контейнер із щільно закривається кришкою наливаємо рідину для очищення, занурюємо в неї підшипники і залишаємо на пару годин. Періодично контейнер встряхиваем, це сприяє більш інтенсивної очищенню деталей від забруднень.

як чистити нерозбірні підшипники

Не забувайте, що при роботі з хімічними розчинами необхідно обов’язково провітрювати приміщення. Після того, як розчин очистить підшипник від бруду, пилу і старого мастила, необхідно заново змастити деталь. Для цього краще використовувати густу мастило – вона протримається довше, ніж рідка. Після цього можна збирати розбірний підшипник назад і використовувати його за призначенням.

Як почистити підшипник від іржі

Якщо метал на підшипнику покрився іржею, можна скористатися перевіреними народними методамі.

  1. Оцет. Залиште підшипник в 9% оцтовому розчині на декілька годин, бажано на ніч, після чого пройдіться по поверхні деталі металевої щіткою і соскребите залишки іржі. Потім промийте підшипник чистою водою і нанесіть смазку.
  2. Лімон і сіль. Ще один незвичайний, але досить ефективною спосіб чистки підшипника – посипати заіржавілі виріб сіллю і полити соком лимона. Залишити деталь на 2-3 години, потім пройтися по поверхні старої зубної щеткой.
  3. Харчова сода. Зробити густу пасту з соди і води, покрити нею іржавий підшипник, почекати пару годин, почистити щіткою місце загрязненія.
  4. Лимонна кислота. Змішати порошок лимонної кислоти з гарячою водою, помістити в розчин заіржавілу деталь, залишити на ніч. Вранці вийняти деталь, промити водою і просушіть.
  5. Солярка. Перевага використання солярки в тому, що один і той же розчин можна використовувати багаторазово. Необхідно взяти невелику ємність з щільною кришкою, помістити туди іржаві підшипники на добу, щільно закривши кришку. Потім витягти інструменти, почистити їх абразивної щіткою і протерти ганчіркою.

як почистити підшипник від іржі

Якщо іржа стара і в’їлася в підшипник досить глибоко, слід вдатися до допомоги хімічних засобів, таких як розчинник або кислота. Будьте обережні при роботі з цими засобами – використовуйте рукавички, захисну маску і обов’язково провітрюйте помещеніе.

Якщо ж вам не хочеться витрачати час на відновлення зношених підшипників, ви завжди можете скористатися послугами компанії УкрЗахідПостач, яка є надійному постачальником підшипників і приводних ременів світових брендів.