Високотемпературні підшипники розраховані на експлуатацію в умовах екстремальних температурних режимів від +100 до 450 ° C. Завдяки стійкості до нагрівання і функціональним можливостям, розширюється сфера їх застосування.

Для чого використовуються високотемпературні підшипники

Необхідність використання високотемпературних підшипників може бути викликана неможливістю використовувати стандартні підшипники. Підшипники з екстремальним робочим діапазоном температур від +100 до 450 ° C використовують в промислових масштабах, на лакофарбовому обладнанні, в печених вагонетках, промислових вентиляторах. Необхідність у використанні термостійких підшипниках виникає:

 • при відсутності можливості відвести тепло від робочих механізмів;
 • при частому або разовому вплив високої температури на використовуване обладнання.

високотемпературні підшипники

Ефективно застосовуються в металургії, печах для випалу цегли, бетонних блоків, керамічної продукції і підприємствах, де підтримується особливий температурний режим.

Особливості виробництва

Конструкційна особливість термостійких підшипників полягає в розширення робочої поверхні при впливі тепла. Спеціальний технологічний зазор необхідний для нівелювання підшипників в процесі нагрівання. Високотемпературні підшипники виготовляють тільки з якісних матеріалів.

Про високообертові підшипники можна дізнатися з нашого огляду

При виготовленні використовуються консистентні мастильні матеріали з обов’язковим додаванням графіту. Мастильні матеріали підшипників зберігають робочі характеристики вироби, витримуючи призначені для роботи температурні режими. В процесі виробництва використовується кераміка, загартована сталь.

Характеристики та властивості

Високотемпературні підшипники виготовляються з застосуванням:

 • полімерних сепараторів;
 • матеріалів з підвищеним показником твердості і міцності;
 • високоякісного і максимально точного сучасного обладнання.

Залежно від габаритів, швидкості обертання, високотемпературні підшипники мають спеціальний коефіцієнтний розрахунок. Характеристики та особливості:

 • нормальний температурний режим роботи від +100 до 450 ° C;
 • захист від корозії й антифрикційний покриття;
 • стійкість до частих перепадів температури.

Різні моделі мають різний діаметр, кут контакту, робочий температурний режим і зносостійкість у міру їх призначення. Для підвищення міцності, переважно використовується сталь марки 52100 та XD15N.

підшипники високотемпературні

Як вибрати високотемпературні підшипники

Залежно від сфери застосування, необхідно враховувати конструктивні особливості та розміри підшипників. В незалежності від устаткування, при виборі враховується:

 1. Тип сприйманого навантаження на підшипники.
 2. Розмір зазору.
 3. Передбачуваний температурний режим роботи.

«УкрЗахідПостач» поставляє високотемпературні підшипники від світових виробників. Якість, індивідуальний підхід, конкурентні ціни, доставка і широкий асортимент товарів – це далеко не всі переваги компанії «УкрЗахідПостач». Вся актуальна інформація про товари, пропозиції та можливі зміни доступна на офіційному сайті.

Автор статті: УкрЗахідПостач