Сучасне компресорне обладнання, вентиляційні системи, турбіни і насоси, різноманітні подрібнювачі, сепараторні установки працюють виключно на високих оборотах. Для ефективного забезпечення виробничих завдань всім перерахованим пристроям необхідні високошвидкісні підшипники і спеціальна змазка. Їх якість забезпечує безперебійність функціонування промислового обладнання.
Високообертові підшипники

Керамічні високообертові підшипники

Швидкісними ці деталі роблять дві характеристики – тип, розмір. Зі збільшенням діаметра пропорційно зменшуються при максимальній швидкості. Причина криється в зростанні лінійного прискорення елементів кочення – роликів, кульок. Коли розмір визначається конкретним типом і маркою обладнання, виробники йдуть по шляху вдосконалення конструкції, використовують матеріали з кращими характеристиками. На швидкість впливають:

  • Якість обробки, точність.
  • Форма деталі. Кращими вважаються високообертові підшипники кулькових моделей.
  • Зменшення ваги.
  • Наявність сепаратора.
  • Спеціальне мастило.

Керамічні кільця і кульки в порівнянні з виробленими зі сталі збільшують швидкість обертання в кілька разів унаслідок зменшеного тертя. Міцність кераміки забезпечує належну стійкість. Тому високошвидкісні підшипники можуть повністю складатися з цього матеріалу. Необхідними якісними параметрами володіють і гібридні моделі, в яких кераміка з’єднується зі сталлю.

Чому високообертові підшипники втрачають швидкість

Швидкісні характеристики цих комплектуючих вимірюються в оборотах за хвилинний часовий проміжок. Важливі два типи швидкості:

  1. Гранична визначає поріг, за яким високошвидкісні підшипники піддаються деформації.
  2. Номінальна показує, за яких оборотах починається перегрів.

Номінальні обороти важливі при виборі режиму роботи обладнання. Гранична швидкість актуальна при часто змінюється інтенсивності навантаження. Обмежують спритність наступні фактори:

  • Дедалі більше контактне напруження.
  • Неконтрольоване збільшення відцентрової сили.
  • Перегрів.

Якими бувають високошвидкісні підшипники

Категорія шпиндельних включає високоспритні підшипники нерозбірними конструкції з масивними кільцями. Тип радіально-завзятий, діаметр 1-130 мм. Гібридні SKF підшипники мають полімерні сепаратори і полегшені кульки з матеріалу особливої міцності – нітриду кремнію. Вони бувають розбірними з доданою конструкційної жорсткістю для високих обертів за рахунок використання циліндричних роликів.

високошвидкісні підшипники

По-тип зі спеціалізацією на верстатобудуванні відрізняється висотою посилених кілець і дрібними кульками. Ідеально підходить для невисоких навантажень. Покращена серія S 719-S 70 випускається з ущільнювачами і центрована сепараторами.

Презиційно високоспритні підшипники і ремені світових брендів від компанії УкрЗахідПостач відрізняються надійністю і якістю. Вони знаходять застосування в двигунах автомобільної та сільгосптехніки, шпинделях обробних високоточних верстатів, насосному і сепараторному обладнанні.

Автор статті: УкрЗахідПостач