Набір кульок кочення радіального типу – це корпусний підшипник. Зовнішня частина деталі – сферична, у конструкції передбачені кріплення та внутрішнє стопор-кільце. Разом з корпусом формується цілісний вузол, що відповідає за низку важливих робочих процесів.

Призначення та конструкційні особливості

Різноманітні типи корпусних підшипників використовуються у різних пристосуваннях побутового та промислового призначення. До них відносяться автомобільні кульові опори, маніпулятори, шпиндельні передачі та інші вузли, що працюють на основі законів відцентрової сили. Призначення корпусу – захист елементів, у тому числі з лючком.

Комплектація:

 • безпосередньо підшипник;
 • чавунні або композитні корпуси;
 • ущільнювачі, що захищають виріб від зовнішнього впливу;
 • фабричне мастило, що гарантує стабільне функціонування деталі в автоматичному режимі.

Види корпусних підшипників

Різновиди корпусних підшипників

UCP

Ця версія складається з рядного шарикопідшипника, поміщена в чавунну оболонку із захистом із ущільнювачів. На російському ринку деталі виробляються в обмеженій кількості, в оригінальному виконанні нівелюють малі перекоси та неспіввісність.

Про міжнародне маркування підшипників читайте в нашій оглядовій статті

Дані види корпусних підшипників повністю готові до встановлення, оснащені вбудованою олійкою. Передбачено 16 типових розмірів серії, деякі вузли комплектуються сталевими кришками, подовженим вставленим кільцевим обтиском, чавунним корпусом. Посилені варіанти застосовні за умов несприятливих кліматичних умов.

USPA

Комбінація самофіксуючого підшипника з корпусною частиною типу РА. Радіальний елемент виконаний у вигляді сфери, має корпус із звуженими «ніжками». На валу пристрій кріпиться за допомогою штифтів змонтованих на внутрішньому кільці. До низу оболонки пристосована впресована маслянка.

UST

У цій схемі застосований Т-подібний корпус, що встановлюється при відносних перекосах. Оболонка зроблена з чавуну, є поздовжні канавки для покращення мастила вузла. Посадковий кут змінюється за рахунок гнізда прямокутника в опорі.

USF

Деталі у вигляді фланцевих блоків з підшипниками, що самовідновлюються. особливості:

 • наявність збільшеного кільця фіксатора;
 • закріплення за допомогою стопорних гвинтоподібних шпильок;
 • нероз’ємний корпус із сірого, литого чавуну;
 • квадратна F-подібна конфігурація із внутрішніми шестигранниками;
 • підходять для приводних валів перетином від 12 до 140 мм;
 • наявність заводського мастила;
 • використання додаткових отворів для подачі олії без перебоїв.

UCFC

Вивчаючи, які бувають корпусні підшипники слід звернути увагу на вказану серію. Пристосування встановлені в круглий корпус (гільзу-фланець), кріпляться на чотири болти, виготовлені з чавуну або перевірених прототипів. Основний елемент – самовстановлювальна кулька, передбачено ущільнення та мастильні отвори.

Про дефекти підшипників та їх причини читайте в нашій оглядовій статті

Деталь монтується шляхом припасування в намічений отвір. Сфера використання – барабанні валики, що крутяться. У продажу є версії, що підлягають подальшому обслуговуванню без переривання експлуатації (індекс D1), деталі, що не підлягають повторному змащуванню (NSK). Відкритий тип – E, закритий – З.

UCFL

Вузол розрахований на вали перетином 12-85 мм. Більшість конструкцій виготовлено з чавуну, сталеві аналоги маркуються SS. Кріплення – ідентичне ранніх різновидів. У серії – варіанти відкритого типу та із захисним лючком.

UCFA

Конфігурація фланця – ромбічна, зроблена методом лиття. Підшипник фіксується одним болтом. Вушко розташоване на протилежному боці, призначене для коригування кута між осьовою частиною валу та загальним корпусним навантаженням.

Автор статті: УкрЗахідПостач – підшипники та ремені

Читайте корисні статті з галузі:

 

Підшипники ковзання є опорними або напрямними частинами механізмів, в яких рух деталей відбувається відносно один одного. Складається з корпусу (металевого) і вкладиша-втулки, вироблений з матеріалів з незначним показником тертя. Мастило для підшипників ковзання заповнює поглиблення між ними. До переваг такого типу вузлів відносяться: ймовірність витримувати надмірні вібраційні і динамічні навантаження, функціонувати при високих температурах, невисокий
Читать статью
Підшипник ступиці є однією з головних складових ходової частини. Від стану його справності залежить надійність і функціональність транспортного засобу, а також безпеку водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Поломка підшипника призводить до неконтрольованого управління автомобілем. Маточини коліс зобов’язані працювати безперебійно, тому контроль за станом центральних елементів повинен проводитися регулярно. Які підшипники краще для ступиці
Читать статью
Підшипники призначені для забезпечення надійної роботи ходових частин механізму, тому в разі виходу з ладу, поломка одного пристрою може призвести до збою в роботі всієї системи. Регулярний і правильний догляд за підшипниками – це можливість попередити передчасний знос і продовжити термін їх експлуатації. Іржа на підшипниках Іржа або по-науковому електрохімічна корозія – загальний термін для
Читать статью