вібродіагностика підшипників
Робота роторного устаткування залежить від технічного стану підшипників, для оцінки якого застосовують вібродіагностику. Метод спрямований на виявлення та усунення дефектів.

Способи діагностики підшипників

Діагностика підшипників кочення здійснюється різними способами:

 • за методом ПФ (ПІК-фактору);
 • аналізуючи спектральний вібросигнал;
 • розглядаючи спектр обвідної (випадкової вібрації);
 • грунтуючись на вимірюванні механічних ударних хвиль (імпульсів).

Для вимірювання параметрів вібрації за першим методом використовують віброметр, що дозволяє визначати енергію і пікову амплітуду вібрації. При виникненні пошкодження осциллограмма показує збільшення коливань і числа піків. Цей простий спосіб не завжди видає правильний результат.

Вібродіагностика підшипників по спектру вібрації дозволяє відстежити амплітуду частотної складової в складі спектру. Дана методика є дорогою, але не дивлячись на це не гарантує діагностування слабких дефектів типу відколів або тріщин.

Діагностика підшипників по випадковій вібрації є більш інформативною і працює з високими і низькими частотами. При наявності пошкодження виникають високочастотні, періодично повторювані коливання, при його відсутності спектр видає злегка хвилясту лінію. Найкращий результат можливий при проведенні вузькострічкової сигнальної фільтрації.

діагностика підшипників
Вимагаючий наявності п’єзоелектричного датчика метод ударних імпульсів діагностує глибину ушкодження по амплітудам і швидкості зіткнення дефектів. Цей спосіб діагностування відрізняється простотою і дешевизною. Для отримання точного результату необхідно наявність суцільного металу між кільцем підшипника і датчиком.

Які дефекти можна виявити

Вибродиагностика підшипників кочення спрямована на виявлення:

 1. зносу тіл кочення і кілець;
 2. задирів сепаратора;
 3. несовісності кілець;
 4. відколів на поверхнях кочення;
 5. неправильної збірки;
 6. прослизання кілець;
 7. зменшення змащення;
 8. дефектів муфти і т.д.

Умови для проведення діагностики

Безрозбірна діагностика вимагає дотримання ряду умов. Проведення вібродіагностики неможливе, якщо працюючий підшипник навантажений тільки осьовим зусиллям. При відсутності радіального навантаження несправність може не проявитися, і діагностика втратить будь-який сенс. Рекомендується мінімізувати вплив джерел вібраційних сигналів з такою ж частотою як у можливих дефектів. Для отримання правильних показань вимірювальний датчик повинен охоплювати великий спектр частот.

Достовірність будь-якого методу визначається засобами вимірювання і досвідом майстра, а термін служби деталей залежить від їх якості. Компанія УкрЗахідПостач пропонує підшипники і ремені світових брендів з оперативною доставкою по Україні.