Промислові рукава для перекачування зріджених вуглеводневих газів за ТУ 38-605180-92 призначені для заповнення зрідженими газами вагонів-цистерн під тиском до 2,5 МПа (атм). Рукава використовуються для роботи у всіх кліматичних умовах при температурі від -45°C до +50°C. За призначенням рукава діляться на заправні і наливні. Запас міцності не менше 5Р, де Р – величина робочого тиску.

Рукава для перекачки сжиженных углеводородных газовХарактеристики рукавів для перекачування зріджених вуглеводневих газів

 

Номінальний внутрішній діаметр
(мм)
Номінальний зовнішній діаметр
(мм)
Повна довжина виробу
(м)
Мінімальна товщина внутрішнього шару
(мм)
Мінімальна товщина зовнішнього шару
(мм)
10 21 7…10 3 1,8
12 25 7…10 3,5 2,25
16 30 7…10 3 2,2
38 58 10…20 3,5 2

 

Рукав для перекачування зріджених вуглеводневих газів конструктивно складається з декількох шарів. Внутрішній і зовнішні шари виконані з технічної гуми, а в якості проміжного шару виступає нитяний підсилюючий каркас з поліефірних ниток. Всі шари вулканізовані між собою в єдиний виріб.

Рукава гумові з текстильним каркасом випускаються без кінцевий арматури. Для з’єднання рукава з патрубками трубопроводів і обладнання на кінцях ГТВ передбачені м’які гумові манжети.

Маркування та позначення

Приклад умовного позначення рукава з внутрішнім діаметром 12 мм, зовнішнім діаметром 25 мм, розрахованого на роботу під тиском 2,5 МПа, виготовленого відповідно до ТУ 38-605180-92: Рукав 12-25-2,5 ТУ 38-605180-92.

Умовне позначення у вигляді рельєфного маркування наноситься на кожний гумовотехнічний виріб. Допускається маркувати ГТВ незмивною фарбою. Маркування наноситься на зовнішню поверхню рукава у вигляді поздовжньої смуги по всій довжині вироби. Крім умовного позначення маркування включає найменування або товарний знак виробника, а також дату випуску.

ТУ 38-605180-92

Перекачування зріджених вуглеводневих газів одним з наступних чотирьох способів:

  • при створенні перепаду тисків межу цистерною і резервуаром шляхом підігріву пари зріджених газів;
  • при створенні перепаду тисків за рахунок додаткового нагнітання парів компресором;
  • перекачуванням насосами;
  • самопливом, якщо заповнюється резервуар знаходиться нижче заправної цистерни.

Кріплення рукава до патрубку трубопроводу або обладнання здійснюється за допомогою сталевих хомутів в кількості не менше двох на кожен кінець рукава. Застосування дротяних хомутів – заборонено. Допускається приєднання рукава до цистерни за допомогою спеціальних захватів.

При перекачуванні газів рукав повинен мати антистатичний захист у вигляді спірально намотаною на зовнішній шар мідного дроту (діаметр – від 2 мм) або сталевого троса (діаметр – від 4 мм). Крок звивання не повинен перевищувати 100 мм.

Перед перекачуванням зрідженого газу необхідно проводити огляд рукава газового на предмет механічних пошкоджень. ГТВ з тріщинами, вибоїнами, переломами та іншими подібними дефектами до роботи не допускаються. Не допускається від’єднувати рукав або дотягувати накидні гайки, якщо рукав знаходиться під тиском.

Компанія УкрЗахідПостач поставляє пропислові рукави та підшипники усіх типорозмірів. Доставка по всій території України. Професійна консультація від наших спеціалістів. Звертайтесь за телефонами на нашому сайті.

 

Автор статті: УкрЗахідПостач