Рукава для будівельно-оздоблювальних машин СОМ (ТУ 38-105981-80) виготовляються відповідно до Технічних Умов виробника ТУ 38-105981-80 і призначені для механічної подачі штукатурних сумішей під тиском до робочого місця. Також можуть застосовуватися в якості гнучких трубопроводів для перемішування і транспортування штукатурних розчинів.

Конструкція рукава

Конструктивно рукав складається з двох шарів гуми (внутрішній – товщиною не менше 2,5 мм, зовнішній – не менше 1,5 мм) і текстильного каркасу (нитяного посилення, не менше двох шарів), вулканізованих в єдиний виріб. Міцність зв’язку між шарами після вулканізації становить не менше 15 Н/см. На краях рукава гумового передбачені м’які манжети для з’єднання ГТВ з патрубками СОМ і робочими соплами. Для надійності з’єднання манжети додатково стягуються металевими хомутами. Рукава напірні гумовотканинні з нитяним посиленням зберігають працездатність в умовах температур від -35°C до +50°C при робочому тиску до 3,92 МПа (40 атм).

Рукава для будівельно-оздоблювальних машин

Рукав напірний гумовий для подачі штукатурних сумішей є гнучким ГТВ, мінімальний радіус вигину при експлуатації повинен бути кратний 10 зовнішнім діаметрам (мінімум).


Про шланги ПВХ читайте в нашому огляді


Рукава напірні з текстильним каркасом в поперечному розрізі повинні мати однорідну структуру, без пустот, розшарувань і тріщин. Поверхневий шар гуми повинен бути без складок, міхурів або пористостей. Сторонні включення величиною більше 0,3 мм не допускаються.

На поверхнях рукава гумового допускаються відбитки і залишки ворсу від бинтовочної стрічки, а також дрібні вм’ятини в межах допуску на діаметр. Допустиме відхилення від круглості гумотехнічного вироби – в межах допуску на діаметр, тобто не більше 0,8 мм.

Типорозміри та умовне позначення

Згідно ТУ 38-105981-80 рукава гумові виготовляються двох типорозмірів з діаметрами прохідних перетинів 38 і 50 мм (±0,8 мм) та зовнішнім – 55 та 67 мм (±3,0 мм) відповідно. Довжина одного рукава складає 18–20 метрів (± 3 м).

Умовне позначення включає найменування виробу, значення діаметра прохідного перетину і зовнішнього діаметру, розрахунковий робочий тиск в атмосферах і позначення Технічних Умов.

Приклад умовного позначення Рукава 50х67 40 атм ТУ 38-105981-80:

  •  з внутрішнім діаметром 50 мм,
  • з зовнішнім 67 мм,
  • розрахованого на роботу під тиском до 40 атм,
  • виготовленого відповідно до Технічних Умов 38-105981-80. Рукав 50х67 40 атм ТУ 38-105981-80.

Рукава для будівельно-оздоблювальних машин СОМ (ТУ 38-105981-80)

Умовне позначення ГТВ у вигляді маркування наноситься на зовнішню поверхню виробу рельєфним способом за допомогою незмивною фарби або будь-яким іншим способом, що гарантує збереження маркування протягом всього терміну зберігання та експлуатації. Допускається маркування на текстильному, паперовому або фанерному ярлику.

При дотриманні рекомендацій по зберіганню резино-технічних виробів і їх експлуатації виробник встановлює гарантійний термін зберігання протягом 1,5 року. Гарантія на експлуатацію поширюється протягом 6 місяців (в межах гарантії на зберігання) з моменту введення ГТВ в роботу.

Компанія УкрЗахідПостач поставляє підшипники та рукава усіх типорозмірів, в необмеженій кількості, з доставкою в усі регіони країни.

Автор статті: УкрЗахідПостач