Катання на роликах – це не просто дитяча забава. Це професійний спорт, спосіб пересування або просто хобі для мільйонів людей. Але роликові ковзани, як і скейтборд, велосипед або інші види транспорту, часто ламаються або вимагають певного догляду. Для досвідчених ролерів важливим моментом є заміна підшипників. Згодом вони починають погано крутитися, а то і зовсім деякі коліщатка можуть зупинятися.

підшипники для роликових ковзанів

Причин виходу з ладу підшипників може бути кілька. В основному їх вистачає на один сезон при активній їзді і виконанні трюків. Якщо ж людина рідко катається, і робить це по рівній дорозі, то заміна підшипників може не турбуватися роками.

Причини поломки подшіпників

Купити підшипники для роликів зараз не складає великих труднощів. Вони не коштують великих грошей, до того ж – це витратний матеріал, особливо при занятті роликовим спортом. Часто їх доводиться міняти по кілька разів за сезон. Це трапляється з наступних причин:

  • Велике навантаження при виконанні складних трюків;
  • Стрибки на роликах; Катання по поганому покриттю;
  • Відсутність догляду та чистки роликів від пилу і бруду;
  • Використання певного типу підшипників під неправильні завдання;
  • Заводський брак деталей.


підшипники на роликові ковзани

Які підшипники краще для роликових ковзанів?

Для того щоб вибрати найкращі підшипники для роликів, потрібно враховувати ряд чинників. В першу чергу потрібно визначиться, які підшипники для роликів потрібні. Вони можуть бути швидкісними, для виконання складних трюків або роликами буде користуватися новачок. Це важливо, тому що ціни на них сильно відрізняються.

Якщо вам потрібна довговічність і міцність – потрібно купувати деталі з титану. Якщо потрібна швидкість – краще підійдуть керамічні підшипники. Для дитини або новачка можна не купувати дорогі підшипники на роликові ковзани, так як вони не потрібні для звичайного катання або навчання. Потрібно знайти для себе золоту середіну.

Маркування і типи різних деталей

Підшипники на роликові ковзани мають свої маркування. Не обов’язково знати на пам’ять їх все. Досить пам’ятати, що найпоширенішими є моделі 608 і 688. Перша цифра позначає тип підшипника. У нашому випадку “6” позначає один ряд з глибокої канавкою. Друга цифра вказує на серію. Серій буває кілька. Вони можуть бути від надтонких до важких. І нарешті третя цифра вказує на діаметр внутрішнього кільця.

купити підшипники для роликових ковзанів

Враховувати ці фактори необхідно, так як це позначиться на подальшій експлуатації роликів. Більш приємно один раз придбати якісні комплектуючі, ніж постійно займатися чищенням і змащенням для продовження життя підшипників.

Де краще купити підшипники для роликових ковзанів?

Не рекомендується використовувати дешеві підшипник для роликів невідомого виробника. Такі швидко ламаються і доводиться міняти весь комплект, а це 16 деталей на пару чотириколісних роликів. Краще використовувати хороших і відомих виробників. Наприклад – “УкрЗахідПостач” є великим постачальників підшипників для світових брендів. Це свідчить про високу якість деталей, які користуються великим попитом у різних компаній.