FAG – німецький бренд, під яким випускаються високоякісні та надійні підшипники. Вироби потрібні майже у всіх сферах промисловості, сервісу та в побуті. Торгова марка користується популярністю у всьому світі. Все це породжує у недобросовісних виробників випускати вироби багато в чому схожі на оригінали. Сьогодні на ринку часто можна зустріти підроблені підшипники FAG, випущені під цим брендом. Вузли недоброякісні та швидко виходять з ладу. Щоб не помилитися, слід мати уявлення, як відрізнити контрафакт від оригіналу.

Важливі фактори під час вибору підшипників FAG

Не придбати контрафактну продукцію допоможе звернення на такі аспекти:

 • реноме продавця;
 • ціна підшипника;
 • якість матеріалів, у тому числі виготовлено виріб;
 • поведінка, стан вузла під час роботи;
 • символи маркування на виробі;
 • якість внутрішньої обойми.

За врахуванням одного з факторів визначити підроблені підшипники FAG або оригінальні досить важко, ймовірність помилки висока. Якщо брати до уваги товар по всіх аспектах одночасно, то ймовірність придбання підробки практично нульова.

Реноме продавця підшипників FAG

Сьогодні репутація магазину оф-або онлайн коштує дорого. Точки продажів, що торгують підробками, швидко втрачають клієнтів. Купивши один раз контрафакт покупець більше в такий магазин не повернеться. Продавець, що торгує підробленими товарами, часто отримує негативні відгуки, що не підвищує його репутацію серед конкурентів.

Підшипники NSK: як відрізнити підробку від оригіналу — читайте в нашому огляді

Збираючись придбати підшипники ФАГ, слід попередньо вивчити реалізатора товару. Магазини, що торгують оригінальними вузлами, дорожать своєю репутацією. Пропонують клієнтам лише якісну продукцію від виробника. У разі продажу бракованої деталі, що зустрічається вкрай рідко, продавець її швидко змінює.

Вартість оригінального вузла ФАГ

Очевидно, що тариф на оригінальні підшипники, випущені заводом-виробником під маркою FAG, не може бути дешевим. Деякі виробники, що штампують підробки, встановлюють ціни, що відрізняються невеликою різницею. Це варто обов’язково враховувати під час виборів підшипників.

 

Підробні підшипники ФАГ

Звертати увагу слід і на легальність продажу товару. Відсутність сертифікатів якості, робочого ресурсу підшипника свідчить про контрафактну продукцію. Надійні продавці мають документальне підтвердження від виробника товару.

Якість матеріалів FAG

Заводи, що випускають оригінальні підшипники ФАГ, використовують для виготовлення тільки високоякісні марки сталі. Неметалічні елементи також виготовлені з найкращих матеріалів.

Підшипники SKF і як відрізнити підробку від оригіналу — читайте у нашій докладній статті

Контрафактне підроблення ФАГ штампується з неякісної сталі. Зовнішньо оригінал з неліцензійним виробом можна розрізнити по наявності дефектів у корпусі та інших елементах вузла. Точність обробки поверхонь також стане фактором для вибору підшипника. У оригінальних виробів показник дуже високий.

Фірмове маркування підшипників FAG

Відрізнити брендовий вузол від підробки можна за символами, нанесеними на виробі. Фірмова продукція має чітке маркування деталі. Вона виконана на зовнішніх сторонах внутрішніх кілець або інших місцях. Символи штамп. У підробок маркування наноситься фарбою. Попри конструкційні особливості підшипників різних видів, параметри виробів відбиваються певною символікою. У маркуванні найчастіше відображають такі позначення:

 • 2RSR, з контактними ущільненнями обох сторін;
 • 2Z – з обох боків встановлені захисні шайби з металу;
 • S, корозійностійкий виріб;
 • V – відсутня сепаратор;
 • N, на виробі є кільцева канавка для встановлення стопорного кільця.

Можуть бути інші символи, що відображають властивості виробу. Вузол, підробка FAG, такого маркування може мати.

Упаковка товара

Наявність фірмового впакування для оригінальних підшипників умова обов’язкова. На коробці відображено всі параметри виробу. Упаковка може бути квадратною або прямокутною і має голографічний відбиток.

Підробки поставляються часто без коробок, які упаковані в целофанову плівку. Але навіть якщо коробка є, вона виконана з низькоякісних матеріалів. Часто нанесена на поверхню упаковки фарба нестійка та залишається на руках користувача.

Автор статті: УкрЗахідПостач – підшипники та ремені

Читайте корисні статті у галузі:

 

Робота роторного устаткування залежить від технічного стану підшипників, для оцінки якого застосовують вібродіагностику. Метод спрямований на виявлення та усунення дефектів. Способи діагностики підшипників Діагностика підшипників кочення здійснюється різними способами: за методом ПФ (ПІК-фактору); аналізуючи спектральний вібросигнал; розглядаючи спектр обвідної (випадкової вібрації); грунтуючись на вимірюванні механічних ударних хвиль (імпульсів). Для вимірювання параметрів вібрації за першим методом
Читать статью
Регулярний догляд за підшипниками дасть вам можливість продовжити термін їх експлуатації і уникнути передчасного зносу. У даній статті ми постараємося докладно відповісти на питання про те, як чистити підшипники правильно і ефективно. Як чистити нерозбірні підшипники Для чистки підшипників необхідний мінімальний набір інструментів: бензин або розчинник; контейнер з кришкою; мастило для подшіпніков. Для початку підшипник
Читать статью
Підшипник є функціональна одиниця, яка виконує функцію підтримки і напрямки обертового вала і осі. Пристрій призначений для зниження тертя між рухомою частиною механізму, а також його нерухомими елементами. Підшипники дозволяють зменшити втрати енергії, усунути нагрівання і знизити знос деталей. Провідні виробники Серед відомих світових брендів фахівці особливо виділяють наступних виробників: шведська промислова група SKF постачає
Читать статью