Приводний ремінь це деталь, яка передає крутний момент від одного вала до іншого, використовуючи сили тертя або зачеплення. Зі статті ви дізнаєтеся, як підібрати приводний ремінь. Для цього потрібно визначити наступні моменти:

  • Для чого ви маєте намір використовувати приводний ремінь;
  • Необхідні характеристики ременя;
  • Бренд.

Ціна приводного ременя – результат всього вище названого, визначається в самому кінці.

Підбір приводних ременів

Підбір приводних ременів в залежності від їх типу

  • Плоскі приводні ремені ефективні там, де високі швидкості і навантаження: при використанні на швидкохідному шлифовальном обладнанні, в промисловості, на компресорних установках. Незамінні плоскі ремені в агрегатах, де вали не паралельні один одному, а перетинаються під деяким кутом. Пам’ятайте, що при великих навантаженнях плоскі ремені можуть ковзати по торцевій поверхні шківа.
  • Зубчасті ремені потрібні механізмам, в яких особливе значення має синхронність обертання шківів. До цієї категорії відноситься техніка побутового та промислового призначення, автомобілі, автоматизоване обладнання.
  • Поліклинові ремені забезпечують велику поверхню контакту зі шківами, мають значну силу тертя, але чутливі до розпаралелювання і осьового зміщення веденого і ведучого валів. Придатні для використання на валах не великого діаметру. Один ремінь може передавати руховий імпульс відразу декільком вузлам. Автомобільні приводи – одна з поширених областей використання поліклинових ременів.

Про розшифровку маркування поліклинових ременів читайте в нашій статті

Для кожної групи механізмів з клиновими ременями використовується тільки певний тип елемента з клиноподібним профілем, тому заміну ременів такого типу підшукати не завжди буває легко.

Підбір приводних ременів в залежності від їх матеріалу

Бавовняні і вовняні ремені застосовуються тільки для передачі не великих потужностей. Для техніки, де ремені повинні мати хорошу тяглову здатність і служити максимально довго, правильніше купити приводні ремені зі шкіри. Для більшості завдань і техніки підходять прогумовані приводні ремені. Вони міцні і при цьому не такі дорогі, як шкіряні.

Характеристики

Крім форми перетину дуже важливими характеристиками будь-якого приводного ременя є:

  • Розмір – це ширина, висота профілю і погонне довга. Наводиться в міліметрах;
  • Вага – залежить від матеріалу і довжини ременя. Впливає на сферу використання виробів. Для аерокосмічної галузі потрібні більш легкі приводні ремені;
  • Клас – показує стійкість ременя до зносу. Вітчизняна стандартизація передбачає класи від 0 до IV.

Як розшифровується загальне маркування ременів читайте в нашому огляді

Іноді при виборі ременя доводиться враховувати антистатичні властивості виробів, морозостійкість, жаростійкість, маслостійкість і ряд інших критеріїв. Якщо вам потрібні по справжньому якісні, довговічні і надійні вироби, робіть підбір приводних ременів серед Gates (США), ContiTech (Німеччина), Optibelt (Німеччина), Dayco (США).

Автор статті: УкрЗахідПостач

 

Читайте популярні статті:

 

Рукава термопластикові високого тиску SAE 100 R7 та SAE 100 R78 (EAN 855) використовуються в якості гнучкого трубопроводу для ліній із середнім робочим тиском. Використовується в сільськогос­подар­ській, дорожньо-будівельній та комунальній техніці. Дані рукава призначені для роботи з агресивними середовищами (розчинники, фарби тощо). Термопластикові рукава високого тиску SAE 100 R7 та R8 виконані з високотехнологічного поліуретанового
Читать статью
Підшипники ковзання є опорними або напрямними частинами механізмів, в яких рух деталей відбувається відносно один одного. Складається з корпусу (металевого) і вкладиша-втулки, вироблений з матеріалів з незначним показником тертя. Мастило для підшипників ковзання заповнює поглиблення між ними. До переваг такого типу вузлів відносяться: ймовірність витримувати надмірні вібраційні і динамічні навантаження, функціонувати при високих температурах, невисокий
Читать статью
Підшипник ступиці є однією з головних складових ходової частини. Від стану його справності залежить надійність і функціональність транспортного засобу, а також безпеку водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Поломка підшипника призводить до неконтрольованого управління автомобілем. Маточини коліс зобов’язані працювати безперебійно, тому контроль за станом центральних елементів повинен проводитися регулярно. Які підшипники краще для ступиці
Читать статью