Підшипник ковзання – це опора, в якій використовується тертя ковзання по поверхнях, що знаходяться в контакті один з одним. Ці вироби виготовляють з матеріалів, у яких головна характеристика – коефіцієнт тертя, який має якомога менше значення. Щоб знизити тертя в місці контакту двох деталей (пара тертя) і зменшити кількість виробленого тепла, використовують мастило. Існують пари тертя, що не потребують мастилі (фторопласт-сталь). Мастило подається за допомогою шприца через спеціальну тавотніцу. У складних механізмах мастило потрапляє в виріб за допомогою насоса по трубах. Щоб правильно експлуатувати механізми необхідно знати достоїнства і недоліки підшипників ковзання.

підшипники ковзання переваги та недоліки

переваги та недоліки підшипників ковзання

Переваги

Така продукція як підшипники ковзання відрізняється невеликими розмірами в радіальному напрямку. Ця характеристика дозволяє зменшить розміри і самої опори. Такі вироби справляються з високими швидкостями. Їх можна експлуатувати в агресивних середовищах і в брудній воді. Використання опор, в конструкції яких застосовується пара тертя, дозволяє провести монтаж валів з високою точністю. Дана продукція не виходить з ладу при ударах і вібрації, оскільки володіє малою чутливістю до цих навантажень. Якщо у конструктора коштувати завдання створити механізм, збірка якого передбачає використання рознімних деталей, то підшипник ковзання тут незамінний. Прикладом такого використання може служити колінчастий вал двигуна (шийки). Переваги підшипників ковзання необхідно знати для того, щоб їх ефективно використовувати.

Недоліки

Такі вироби як підшипники ковзання переваги і недоліки яких правильно враховані, можуть досить довго експлуатуватися. Але виготовити цю продукцію не просто. Тут має місце висока трудомісткість виготовлення. Щоб виготовити таку продукцію потрібно використовувати дорогі матеріали.
Щоб правильно експлуатувати механізми з такими підшипниками потрібно знати наступне:

  1. Через великі втрати на тертя, у цих виробів низький ККД = 0,98.
  2. Щоб уникнути передчасної поломки підшипника, його потрібно постійно змащувати.
  3. У цапфе підшипник зношується нерівномірно.
  4. Великі лінійні розміри.
  5. Не виробляють серійно. Часто доводиться виготовляти самостійно.
  6. Не можна використовувати мастило низької якості.
  7. Порушення режиму змащення призводить до перегріву і зносу.
переваги та недоліки підшипників ковзання

переваги підшипників ковзання

Підшипник ковзання являє собою корпус з отвором циліндричної форми. У цей отвір поміщають тіло ковзання (втулка), яке виготовляється з антифрикційного матеріалу. Так само до складу цього виробу входить система мастила. Щоб забезпечити вільне обертання валу, між ним і отвором втулки залишається зазор. Щоб підшипник працював довго цей зазор попередньо розраховується. Купуючи даний виріб, необхідно ретельно вивчити технічні умови, в яких воно буде працювати. Компанія “УкрЗахідПостач” пропонує купити підшипники світових виробників на вигідних умовах.