Пароніт

Підприємство «УкрЗахідпостач» пропонує своїм клієнтам у Львові і інших містах України промисловий пароніт від кращих виробників на вигідних умовах.


  Заповніть форму і наш менеджер зв'яжеться з вами
  в найближчий час  Пароніти ГОСТ 481-80

  Пароніт1Пароніт був розроблений в Міністерстві нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР. Назва «пароніт» було дано там же, не несучи будь-якої смислового навантаження, можливо, завдяки однойменному напівкоштовному каменю, що володіє унікальними властивостями відноситься до розряду азбестових прокладок і застосовується в хімічній і нафтохімічній промисловості, в металургії, в машинобудуванні та металообробці, електротехніці і електроенергетиці. Основне його призначення – забезпечення необхідної герметичності з’єднань різного типу в умовах впливу агресивних середовищ, високих температур та тиску.

   

  Пароніт був розроблений в Міністерстві нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР. Назва «пароніт» було дано там же, не несучи будь-якої смислового навантаження, можливо, завдяки однойменному напівкоштовному каменю, що володіє унікальними властивостями

   

  Пароніти знаходять застосування в вигляді прокладок з метою ущільнення роз’ємів нерухомих «гладких» з’єднань, з’єднань «шип-паз», «виступ-западина» різних насосів, посудин, трубопроводів, арматури, компресорів, двигунів внутрішнього згоряння та інших агрегатів, що працюють в середовищах: води і пари з тиском до 5 МН/м2 (50 атм) і температурою до 450°С; нафти і нафтових продуктів при температурах 200–400°С і тиску 7–4 Мн/м2 відповідно; рідкого і газоподібного кисню, етилового спирту і т. д.

  Листовий пароніт є продуктом вулканізації суміші, до складу якої входять азбестові волокна (60–75%), розчинники, каучуку (12–15%), мінеральні наповнювачі (15–18%) і сірка (1,2–8,0%). Далі відбувається вальцювання під високим тиском.

  Властивості пароніту

  Це найбільш поширений і універсальний матеріал промислової прокладки. Межа плинності становить близько 320 МПа. При досягненні цього рівня тиску він починає текти, в результаті чого всі нещільності з’єднання заповнюються матеріалом і герметизуються. Для найбільш ефективної герметизації товщина прокладки повинна бути якомога менша, проте, достатньою для повного заповнення канавок і нерівностей з’єднання. При встановленні більш товстої прокладки, підвищується ймовірність її витискування, що може привести до розгерметизації з’єднання.

  Виробництво пароніту відбувається у вигляді листів товщиною до 6 мм. Він легко піддається механічній обробці – рубці, різанню. З нього досить легко можна вирізати прокладки складної конфігурації. Прокладки з пароніту застосовуються в районах з помірним, тропічним і холодним кліматом при температурі навколишнього середовища не нижче -60°С. Даний матеріал не є корозійно-активним елементом в роботі з алюмінієвими анодируваними сплавами, латунню і оцинкованою сталлю з хроматним пасивуванням2Пасивування, пасивація металів – перехід поверхні металу в пасивний стан, при якому різко сповільнюється корозія. Пасивування викликається поверхневим окисленням металів. У техніці термін «Пасивування» означає також спеціальну хімічну або електрохімічну обробку металу у відповідному розчиннику, що підвищує стійкість його вихідного пасивного стану (пасивування алюмінієвого посуду в 30%-ній HNO3 , цинкових покриттів в хроматних розчинах і т. д.).

   

  Пасивування, пасивація металів – перехід поверхні металу в пасивний стан, при якому різко сповільнюється корозія. Пасивування викликається поверхневим окисленням металів. У техніці термін «Пасивування» означає також спеціальну хімічну або електрохімічну обробку металу у відповідному розчиннику, що підвищує стійкість його вихідного пасивного стану (пасивування алюмінієвого посуду в 30%-ній HNO3 , цинкових покриттів в хроматних розчинах і т. д.)

   

  Для пароніту і виготовлення з нього прокладок вимоги ГОСТ-у 481-80 є обов’язковими. Вага пароніту коливається в залежності від товщини листа, а щільність становить 1800–2000 кг/м3.

  За функціональним призначенням ділиться на наступні види.

  – ПОН(А) та ПОН (Б) (загального призначення);

  – ПМБ та ПМБ-1 (маслобензостійкий);

  – ПК (кислостійкий);

  – ПЕ (електролізерний);

  – ПА (армований, «ферроніт»);

  – Електроніт.

  Пароніт ПОН(А) знаходить застосування в наступних робочих середовищах: прісна перегріта вода, насичений і перегрітий пар, повітря, водні розчини солей, рідкий і газоподібний аміак, важкі і легкі нафтопродукти. Тиск робочого середовища – до 4 МПа (40 атм.), температура робочого середовища паронита ПОН становить від -50°С до +450°С.

  Пароніт ПОН(Б) застосовується в таких робочих середовищах, як прісна перегріта вода, насичений і перегрітий пар, сухі нейтральні і інертні гази, повітря, водні розчини солей, рідкий і газоподібний аміак, спирти, рідкий кисень і азот, важкі і легкі нафтопродукти. Тиск робочого середовища – до 4 МПа (40 атм.), температура робочого середовища – від -50°С до +450°С.

  Пароніт маслобензостійкий ПМБ знаходить застосування в наступних робочих середовищах: зріджені і газоподібні вуглеводні С1-С5, розсоли, коксовий газ, газоподібний кисень і азот, важкі і легкі нафтопродукти, масляні фракції, розплав воску. Тиск робочого середовища – до 4 МПа (40 атм.), температура робочого середовища – від -40°С до + 490°С.

  Пароніт маслобензостійкий ПМБ-1 застосовується в таких робочих середовищах, як важкі і легкі нафтопродукти, масляні фракції, морська вода, хладони 12, 22, 114В-2. Тиск робочого середовища – до 2,5 МПа (25 атм.), температура робочого середовища – від -40°С до +250°С.

  Пароніт кислотостійкий ПК знаходить застосування в наступних робочих середовищах: кислоти, луги, окислювачі, нітрозні3Нітрозний газ (NO+NO2): окис, двоокис азоту, триокис азоту (азотний ангідрид); практично зустрічаються майже виключно у вигляді сумішей – в залежності від складу і температури у вигляді жовтого, коричневого до червоно-коричневого газів з різким запахом. Утворюються головним чином при реакції азотної або азотної кислот з металами (наприклад, при блискучому травленні латуні, при автогенної зварюванні і т. д.) або органічними матеріалами, при згорянні нітроцелюлози (целулоїд, старі фотоплівки і рентгенівський матеріал), при процесах нітрування в хімічній промисловості, при реакціях нітрування в лабораторії, містяться в вихлопних газах автомобілів. Нітрозні гази (крім N2O) викликають при інгаляції хімічні опіки в області дихальних шляхів (утворення азотистої та азотної кислот); разом з викидом гістаміну це призводить до набряку голосових зв’язок і легенів (чому сприяє, наприклад, фізичне напруження). Після всмоктування можливе утворення метгемоглобіну, з’являються порушення з боку центральної нервової системи. і інші агресивні гази, органічні розчинники. Тиск робочого середовища – до 2,5 МПа (25 атм.), температура робочого середовища – до +250°С.

  Пароніт електролізерний ПЕ застосовується для ущільнення зібраних в батарею осередків в електролізерах для електричної ізоляції електродів один від одного. При цьому мінімальний тиск для гарантованої герметизації з’єднання становить 10 МПа (10 атм.) для електролізерів, які працюють під тиском 0,02 МПа, і 30 МПа (30 атм.) для електролізерів, які працюють під тиском 1 МПа. Робоче середовище – луги концентрацією 300–400 кг/м3, водень, кисень, рідкий і газоподібний аміак, нітрозні гази, азотна кислота. Температура робочого середовища – до +180°С.

  Пароніт армований ПА (Ферроніт) в якості армуючого елементу має металеву сітку. Робоче середовище армованого пароніту – прісна нагріта вода, насичений і перегрітий пар, нейтральні інертні сухі гази, повітря, важкі і легкі нафтопродукти, масляні фракції. Тиск робочого середовища – до 4 МПа (40 атм.), температура робочого середовища – від -40°С до +450°С.

  Пароніт армований для дизельних двигунів (ПДД) ТУ 38 114406-92 витримує температуру від -50°С до +600°С та крім того може працювати в морській воді, в осередку продуктів вихлопу двигуна внутрішнього згорання.

  Пароніт електротехнічний «Електроніт»4Може бути і безазбестовий застосовується в якості електроізоляційного матеріалу в електричних машинах і апаратах, а також для виготовлення електроізоляційних деталей, які мають підвищену теплостійкість і іскростійкість. Тиск робочого середовища – до 2,5 МПа (25 атм.), температура робочого середовища – до +350°С. Не дивлячись на міцність і інші характеристики, він дуже легко піддається механічній обробці, навіть при виготовленні дрібних деталей. Він стійкий до дії бактерій і інших мікроорганізмів. Його відрізняють еластичність і збереження своїх якостей тривалий час за умови правильного зберігання. 

   

  Купити пароніт в підприємстві «УкрЗахідпостач»

  Підприємство «УкрЗахідпостач» пропонує своїм клієнтам у Львові пароніт листовий в широкому асортименті:

  • ПОН (загального призначення);
  • ПМБ (маслобензостійкий)
  • ПЕ (електролізерний);
  • ПА (армований ферроніт);
  • Електроніт.

  Пароніт, в залежності від типу, прекрасно витримує кисневі, газові, аміачні, азотні, водяні, кислотні, нафтові і масляні середовища з перепадами робочих температур від -50 до + 490С, електричну напругу і відкритий вогонь.

  Всі види паронітових листів є в наявності на складах компанії, захищені сертифікатами якості та гарантією виробників. Ми швидко виконуємо замовлення і забезпечуємо швидку доставку в будь-яке місто України!

  Читайте цікаві статті:

  Вважається, що найпростіший підшипник кочення винайшов геніальний Леонардо да Вінчі, коли створював основи сучасної механіки, але це не так. Людство зіткнулося з механічним тертям ще в кам’яному столітті, намагаючись висікти вогонь з каменю, а потім кілька тисячоліть ламало голову: як переміщати важкі вантажі по земній поверхні. Легко котитися по дорогах світ почав тільки з винаходом
  Читати статтю
  Випуск хокейних шайб Rubena почався на заводі в чеському місті Наход в 90-х роках ХХ-го століття як побічне виробництво. Однак спочатку була поставлена мета домогтися найвищого світового якості готової продукції, і компанії це вдалося зробити в мінімальні терміни. Хокейні шайби Rubena сьогодні – це: широкий діапазон технічних параметрів (маса, твердість, діаметр, товщина, структура поверхні); різні
  Читати статтю
  Для забезпечення обертання або переміщення рухомих вузлів з найменшим опором в машинобудуванні використовуються підшипники. Вони являють собою складальні вузли, здатні підтримувати і передавати навантаження від рухливих деталей до основної конструкції. Різновиди Залежно від принципу функціонування, виділяють підшипники кочення і ковзання. До підшипників ковзання відносять шарнірні. Їх основне призначення – компенсація осьових навантажень. Перша група охоплює
  Читати статтю
  Підшипник є функціональна одиниця, яка виконує функцію підтримки і напрямки обертового вала і осі. Пристрій призначений для зниження тертя між рухомою частиною механізму, а також його нерухомими елементами. Підшипники дозволяють зменшити втрати енергії, усунути нагрівання і знизити знос деталей. Провідні виробники Серед відомих світових брендів фахівці особливо виділяють наступних виробників: шведська промислова група SKF постачає
  Читати статтю