Підшипники ковзання виконують функцію опор для обертових деталей. Ці вироби прийнято розділяти за типом сприйняття навантажень на радіальні і наполегливі. Найпопулярніший для виготовлення підшипник ковзання матеріал – метал. На другому місці за поширеністю різні полімери.

підшипник ковзання матеріал

Матеріали виготовлення

Підшипники, виконані з металів, можуть включати до свого складу сталь різних видів, бабіти, сплави міді і алюмінію, бронзу, антифрикційний чавун, срібло. Найбільш доступний матеріал сьогодні – це бронза. У металевих підшипниках використовується переважно спеченная або тверда бронза. Пориста поверхня спеченной бронзи добре утримує і абсорбує мастильні матеріали.

Бабіт – не менш популярний матеріал, що представляє собою м’який сплав металів. Основу сплаву складають олово і свинець. Бабіт цінується за здатність поглинати сторонні частинки. Для підшипників це важливо, тому що баббит не дозволяє утворюватися подряпин на доріжках ковзання і забезпечує виробу довгий термін служби. Мідні сплави відрізняються більш високою міцністю, жаростійкістю і зносостійкість в порівнянні з бабітом, але процесу утворення подряпин і задирів пручаються слабо.

Бронза, срібло, алюміній – тверді матеріали, що показують високий рівень вантажопідйомності, що мають значний межа втоми. Їх зносостійкість цінується при малих навантаженнях і високих швидкостях.

У підшипниках з примусовим змащенням частіше використовують чавун і сталь. Ці матеріали для виготовлення підшипників ковзання дешевше інших варіантів і вважаються більш технологічними.

матеріали для виготовлення підшипників ковзання

Неметалеві матеріали підшипників

Серед неметалічних матеріалів підшипників широкого поширення набули полімери, зокрема фторопласти. Наприклад, це політетрафторетилен, більш відомий як тефлон. Цей пластик має хороші показники зносостійкості, стійкості до високих температур і агресивних хімічних речовин. Єдиний істотний недолік цього матеріалу – слабка жорсткість.

Мастильні матеріали для підшипників

Для виключення або скорочення зносу підшипників їх необхідно змащувати спеціальними речовинами. Мастило зменшує тертя, очищає виріб від продуктів зносу, протистоїть корозії. Хороші мастильні матеріали для підшипників ковзання повинні бути в’язкими і маслянистими. Найчастіше використовуються такі мастильні матеріали:

  • нафтові масла;
  • синтетичні і напівсинтетичні масла;
  • жирові масла (рослинні і тваринні);
  • пластичні мастила (солідол та інші);
  • тверді мастила (графіт, срібло);
  • газоподібні мастила (повітря, вуглеводні).

Матеріали підшипників ковзання підбираються залежно від технології створення вироби. Багато сучасних моделей від провідних виробників поєднують в собі переваги різних матеріалів. Наприклад, основа підшипника створюється з міцного металу, а робоча поверхня стає м’якою за рахунок використання матеріалів з невисоким коефіцієнтом тертя. Підшипники ковзання краще купувати в компанії УкрЗахідПостач. Цей постачальник реалізує сертифіковану продукцію від світових брендів і за вигідними цінами.