Для забезпечення роботи великої кількості вузлів і механізмів сучасної техніки використовуються приводні ремені. Їх відрізняє різноманіття профілів, розмірів і варіантів виготовлення. Розібратися в номенклатурі допоможе маркування ременів присутня на кожному виробі.

маркування приводних ременів

Приводні ремені – їх види і класифікація

Вітчизняні та зарубіжні підприємства випускають продукцію практично не відрізняється один від одного. Це гумові вироби, армовані кордовими тканиною або нитками. Профіль і довжина відповідають стандартам – державному стандарту для країн СНД і ISO і DIN для імпортних виробів.

Між собою ремені відрізняються:

  1. по способу передачі,
  2. за зовнішнім виглядом і типом перетину.

Передача відбувається двома способами – тертям і зачепленням. За профілем і зовнішніми ознаками розрізняють ремені:

  • з плоским перетином;
  • з клиновим перетином;
  • поліклинові ремені;
  • круглі (пасіки);
  • з зубчастої структурою.

Принципи маркування, яке наноситься на приводні ремені

Для зручності споживачів при підборі необхідного вироби існує маркування приводних ременів, що підкоряється ряду правил. Позначення несуть інформацію про виробника, його торговий знак і дату виготовлення.

Вжитими в стандартах літерними позначеннями маркується тип перетину вироби має встановлені значення ширини (W) і висоти (T) профілю. Наприклад, для клинових ременів є 7 типів профілю позначених буквами 0 (Z), А (A), Б (B), В (C), Г (D), Д (E) (в дужках позначення для стандартів ISO та DIN) . Для вузьких профілів до позначення додається букви SP для імпортних виробів і буква У для випускаються за ГОСТом.

На ремені присутня інформація про параметри профілю, найчастіше це його ширина і висота. Позначається довжина виражається трьома способами:

  • по зовнішньому контуру La;
  • по внутрішньому контуру Li;
  • по середній лінії Ld, Lp, Lw.

Літерне позначення зазвичай ставиться після цифрового значення довжини в міліметрах.

Деякі виробники інформують споживачів про клас, вигляді застосування і електропровідності, яку позначає відповідна маркування ременів приводних ними випущених.

розшифровка маркування приводних ременів

Як підібрати приводний ремінь по маркуванню?

Найкращим варіантом є точне знання маркування вироби, яке необхідно замінити. Але існує можливість підібрати ремінь імпортного виробництва, пам’ятаючи про деякі тонкощі і відмінності в нанесенні позначень. Перш за все, довжина відповідно до західного стандарту вказана за розміром внутрішнього контуру і буде відрізнятися від значень по ГОСТу. Ширина профілю позначає обсяг зовнішньої межі. Необхідно пам’ятати, що продукція, випущена в Америці, буде мати цифрові значення в дюймах. Правильна розшифровка маркування приводних ременів дозволить безпомилково підібрати виріб і успішно його замінити.

Де замовити і придбати приводний ремінь

Якщо виникло подібне питання, найкращим рішенням буде звернутися в компанію УкрЗахідПостач – надійний постачальник підшипників і деталей для ремінних передач відомих світових виробників. Якість виробів, що постачаються, надійність і порядність гарантують тривалу, безперебійну роботу ремонтованих механізмів.