Щоб правильно підбирати підшипники необхідно знати особливості їх маркування. Завдяки цьому значно полегшується пошук потрібного товару, здійснюється підбір існуючих аналогів серед продукції, що випускається іншими виробниками. Маркування підшипників FAG включає в себе літерні або цифрові позначення. З маркування можна дізнатися про основні параметри і властивості продукції, розмірах, конструктивних особливостях, країні-виробнику.

позначення підшипників fag

У базовому позначенні наводиться від 3-х до 5-ти цифр або поєднання цифр з буквами з наступними значеннями:

  1. перші символи вказують на тип і вид вироби;
  2. за такими двом цифрам визначається серія розміру за стандартом ISO. Перша цифра позначає висоту або ширину вироби, друга цифра – серію діаметра;
  3. останні дві цифри є кодом розміру. При множенні цієї цифри на 5 виходить діаметр отвору підшипника в мм.

Що означає маркування підшипників SKF – читайте в нашому огляді


Якщо діаметр отвору становить менше 10 мм або більше 500 мм, в маркуванні вказується точна цифра в мм і відділяється за допомогою косою лінії від основного позначення.

До додаткових відомостей належать форми і кількість рядів рухомих елементів, стандартні або нестандартні габарити. Для відділення додаткової інформації від базової використовується коса риска.

Що вказується в позначенні виробу

Детальний позначення підшипників FAG можна побачити на упаковці при купівлі товару. На корпусі вироби вся необхідна інформація не може бути відображена через невеликого розміру і відсутності достатнього місця, тому на поверхню наносяться тільки основні відомості.

Зручна розшифровка підшипників FAG дає уявлення про характеристики:

  • внутрішніх і зовнішніх значеннях діаметрів;
  • кількості застосовуваних кульок;
  • типах конструкцій виробів;
  • допустимих зазорах, які витримуються при монтажі;
  • використовуваних в процесі виготовлення підшипників матеріалів;
  • інших індивідуальні особливості.

розшифровка підшипників fag

Суфікси в позначеннях можуть свідчити про наявність металевих і гумових ущільнювачів з одного або двох сторін.

Якісно виконана маркування зберігається на поверхні корпусу і дозволяє ідентифікувати підшипник навіть після тривалого періоду його експлуатації. При необхідності заміни зношеного вироби здійснюється оперативний підбір потрібної продукції за даними, вказаними в позначенні. Надійний постачальник підшипників і ременів світових брендів компанія УкрЗахідПостач реалізує якісні підшипники FAG і довговічні вироби інших світових брендів на найвигідніших умовах.