Гідростатичний підшипник – це механічний пристрій, в процесі роботи якого між поверхнями, що труться використовується тонка плівка рідини (в зазор під тиском подається масло від автономного насоса). Подібні підшипники легко проектувати, виготовляти і нескладно експлуатувати. Вони функціонують з малим тертям, практично не створюючи вібрації і шуму.

Як влаштований гідростатичний підшипник

Кожен виріб являє собою закритий вузол, який легко монтується на шийку прокатного валка. Розглянемо більш докладно пристрій гідростатичного підшипника. Розглянутий механізм укладений в корпус, який має канали – один кільцевої і радіальні (дросселирующие). Вони необхідні для того, щоб нагнітати мастило.

гідростатичний підшипник

Головні складові даного вузла – вал і динамічна втулка, що має кільцеві виступи і канали. З внутрішньої сторони у втулки є циліндрична поверхня, яка сполучається з валом. Тут утворюється дросселирующий зазор у вигляді щілини. З боків втулки знаходяться наполегливі кільця (їх поверхні теж утворюють зазори на торцях з кільцевими виступами).

Про високообертові підшипники можна прочитати в нашому огляді. Що таке високошвидкісні підшипники і для використовуються читайте на сторінках нашого сайту.

Підшипник гідростатичний характеризується високою довговічністю і вимагає мінімум витрат на своє обслуговування.

Особливості конструкції:

  • міцність і стійкість;
  • простота умов для зберігання (у разі, коли немає необхідності у використанні);
  • присутність повітряної подушки дає гарантію пересування і вирівнювання;
  • невисокі витрати на експлуатацію.

Гідростатичний підшипник: принцип роботи

Виріб утворює бар’єрну плівку між своїм зовнішнім корпусом і підтримуваним валом. Потужний тиск в навколишньому рідини забезпечує валу дуже невелике тертя.

Тип підшипника гідростатичний відрізняється тим, що масляний розділовий шар формується тут завдяки введенню мастила під високим тиском. Вал не контактує з опорною поверхнею – він спливає до того, як почне обертатися (на вкладиш вал опускається після зупинки).

Гідростатичний підшипник: принцип роботиЧерез передбачені в конструкції впускні канали в камери підшипника постійно надходить рідка мастило. Всі робочі його поверхні оповиті тонкою плівкою, яка перешкоджає виникненню тертя. При цьому, в субмікронних діапазоні завжди забезпечується гранична точність позиціонування.

Детально дізнатися про класи точності підшипників можна з нашого огляду. Все, що потрібно знати про клас точності підшипників на одній сторінці.

Інформація для тих, кого цікавить гідростатичний підшипник і його принцип роботи: використання цих виробів гарантує високу точність обертання валу. Рідина потрапляє в підшипник крізь спеціальне обмежувальне отвір. Вона залишається у внутрішній порожнині, завдяки наявності ущільнень. Вироби відрізняються надмалим зносом, а тому їх резонно застосовувати в сфері високоточних вимірювань, при проведенні випробувань і в області верстатобудування.

Переваги вищеописаної продукції:

  • мінімальний коефіцієнт тертя (0,001 – 0,005);
  • високий рівень допустимої швидкості;
  • висока несуча здатність;
  • невелика чутливість до коротких навантажень динамічного характеру.

Компанія “УкрЗахідПостач” є надійним постачальником підшипників всіх типорозмірів і видів, а також приводних ременів від світових виробників.

Автор статті: УкрЗахідПостач

 

Читатйте популярні статті:

Ідентифікація ременів проводиться по нанесеному на них позначення, яке формується за певним принципом. Код складається з поєднання букв, цифр. Кожен знак несе в собі інформацію про характеристиках вироби. Алгоритм маркування зубчастих ременів Для зручності підбору потрібного елемента приводного механізму його позначають буквено-цифровим кодом. Маркування зубчастих ременів побудована на наступних принципах: Буквений блок з 1-3 знаків
Читать статью
Щоб змусити обертатися ведений вал, необхідно передати обертальний момент на нього від ведучого вала, що здійснюється за допомогою декількох типів передач. На практиці найчастіше зустрічається спосіб, при якому поширення механічної енергії виробляється з використанням сили тертя. Така передача називається пасової. До її складу входять шківи (провідний і ведений) і приводний ремінь. Дане механічний пристрій має
Читать статью
Гідростатичний підшипник – це механічний пристрій, в процесі роботи якого між поверхнями, що труться використовується тонка плівка рідини (в зазор під тиском подається масло від автономного насоса). Подібні підшипники легко проектувати, виготовляти і нескладно експлуатувати. Вони функціонують з малим тертям, практично не створюючи вібрації і шуму. Як влаштований гідростатичний підшипник Кожен виріб являє собою закритий
Читать статью