Незважаючи на складність назви, з роботою гідродинамічних підшипників зустрічався кожен з нас. Найхарактерніший це колінвал двигуна внутрішнього згоряння – тип підшипника гідродинамічний. Обертання коленвала щодо блоку двигуна відбувається в масляному середовищі.

Гідродинамічний підшипник: принцип роботи

Підшипник гідродинамічний – це вал, розташований всередині герметичної обойми, заповненої рідиною. У спокійному стані вал практично лежить на стінці обойми і розташований з ексцентриситетом щодо неї. Але з початком обертання, рідина прагне вирівняти тиск з усіх боків і вал розташовується строго по осі обойми. При цьому тертя в конструкції значно зменшується.

гідродинамічний підшипник

Принцип гідродинамічного підшипника

Гідродинамічний підшипник являє собою закриту герметичну конструкцію, що складається з двох кілець. Внутрішня поверхня кілець тороидальной форми добре пригнана один до одного заповнена маслом або інший в’язкою рідиною. Його конструкція така, що він сам створює тиск рідини всередині себе в процесі обертання. Такі підшипники встановлені, наприклад, в приводі жорсткого диска комп’ютера.

Різновидом гідродинамічного підшипника є гідродинамічний підшипник з магнітним центруванням, застосовуваний в кулерах комп’ютерів. Магнітне центрування покликане забезпечити плавний запуск підшипника, уникнути початкового зсуву вала до обойми.

Галузь застосування

Гидродинамические подшипники нашли свое применение в прецизионной технике. В частности, они применяются в приводах жестких дисков и кулеров компьютеров и ноутбуков.

Одной из отличительных особенностей этих подшипников является долговечность, поэтому их ставят в узлы и агрегаты, которые с трудом поддаются ремонту или неремонтопригодные вообще.

Переваги

До безперечних достоїнств гідродинамічних підшипників можна віднести:

 • Великий термін служби (до 50000 годин і більше);
 • Відсутність вібрації;
 • Відсутність шуму при роботі;
 • Хороші демпфирующие властивості;
 • Нульові експлуатаційні витрати;
 • Простота виготовлення.

Недоліки

 • Великі втрати енергії при роботі на низьких оборотах або в складних зовнішніх умовах;
 • Втрати масла при великих оборотах;
 • Можливо раптове руйнування підшипника при зміні режиму роботи.

підшипник гідродинамічний

Розміри гідродинамічних підшипників і особливості конструкції

Залежно від області застосування і конструкції гідродинамічні підшипники можуть бути різного розміру:

 • Для комп’ютерних кулерів і вінчестерів;
 • Для промислового обладнання.

Для кольорів комп’ютерів і відеокарт призначений спеціальний гідродинамічний підшипник розміром 25х25х10 мм. Швидкість обертання до 13000 об / хв. Термін служби 40 тис. Годин.

У жорстких дисках встановлюються підшипники розміром 28,5х19 мм шириною 9 мм. Число оборотів від 4200 до 10000 об / хв.

Гідродинамічний підшипник для промислового використання складається з стаціонарної зовнішньої обойми, що має чотири точки кріплення до станини і обертову внутрішню. Розмір встановлюваного вала може знаходиться в діапазоні від 80 до 250 мм.

Компанія УкрЗахідПостач пропонує підшипники і приводні ремені всіх типорозмірів і в будь-якій кількості. Пряма співпраця зі світовими брендами дозволяє поставляти будь-які підшипники за найнижчими цінами.

Автор статті: УкрЗахідПостач

 

Читайте популярні статті:

Антистатичні рукава для авіатехніки за ТУ-380051515-76 використовуються в якості гнучких трубопроводів в літальних апаратах і наземному обладнанні. Гумові рукава для авіаційної техніки діляться на сім груп і п’ять типів. Поділ за типами залежно від робочого середовища: П – для повітря і гідравлічних систем; У – для повітряних і гідравлічних паливних систем; М – для систем
Читать статью
Поліклинові ремені відрізняються тим, що в них закладаються найкращі якості двох інших видів ременів – плоских і клинових. У поліклинових ременів передавальна сила в кілька разів більше в порівнянні з аналогами, що обумовлено збільшенням площі контактної поверхні. Вони застосовуються не тільки в автомобільній промисловості, але і промисловому обладнанні (в приводах), а також в пральних машинах.
Читать статью
Автомобілістів цікавить, як підібрати сальник для транспортного засобу. Неправильний вибір механізму тягне за собою проблеми з витоком масла і передчасним зносом всієї системи. Рекомендації по вибору сальника Перед тим, як вибрати сальник, автовласник звертає увагу на основний матеріал виробництва. Він впливає на технічні властивості запчастини, доступні режими експлуатації і термін служби сальника в цілому. PTFE
Читать статью