Незважаючи на складність назви, з роботою гідродинамічних підшипників зустрічався кожен з нас. Найхарактерніший це колінвал двигуна внутрішнього згоряння – тип підшипника гідродинамічний. Обертання коленвала щодо блоку двигуна відбувається в масляному середовищі.

Гідродинамічний підшипник: принцип роботи

Підшипник гідродинамічний – це вал, розташований всередині герметичної обойми, заповненої рідиною. У спокійному стані вал практично лежить на стінці обойми і розташований з ексцентриситетом щодо неї. Але з початком обертання, рідина прагне вирівняти тиск з усіх боків і вал розташовується строго по осі обойми. При цьому тертя в конструкції значно зменшується.

гідродинамічний підшипник

Принцип гідродинамічного підшипника

Гідродинамічний підшипник являє собою закриту герметичну конструкцію, що складається з двох кілець. Внутрішня поверхня кілець тороидальной форми добре пригнана один до одного заповнена маслом або інший в’язкою рідиною. Його конструкція така, що він сам створює тиск рідини всередині себе в процесі обертання. Такі підшипники встановлені, наприклад, в приводі жорсткого диска комп’ютера.

Різновидом гідродинамічного підшипника є гідродинамічний підшипник з магнітним центруванням, застосовуваний в кулерах комп’ютерів. Магнітне центрування покликане забезпечити плавний запуск підшипника, уникнути початкового зсуву вала до обойми.

Галузь застосування

Гидродинамические подшипники нашли свое применение в прецизионной технике. В частности, они применяются в приводах жестких дисков и кулеров компьютеров и ноутбуков.

Одной из отличительных особенностей этих подшипников является долговечность, поэтому их ставят в узлы и агрегаты, которые с трудом поддаются ремонту или неремонтопригодные вообще.

Переваги

До безперечних достоїнств гідродинамічних підшипників можна віднести:

 • Великий термін служби (до 50000 годин і більше);
 • Відсутність вібрації;
 • Відсутність шуму при роботі;
 • Хороші демпфирующие властивості;
 • Нульові експлуатаційні витрати;
 • Простота виготовлення.

Недоліки

 • Великі втрати енергії при роботі на низьких оборотах або в складних зовнішніх умовах;
 • Втрати масла при великих оборотах;
 • Можливо раптове руйнування підшипника при зміні режиму роботи.

підшипник гідродинамічний

Розміри гідродинамічних підшипників і особливості конструкції

Залежно від області застосування і конструкції гідродинамічні підшипники можуть бути різного розміру:

 • Для комп’ютерних кулерів і вінчестерів;
 • Для промислового обладнання.

Для кольорів комп’ютерів і відеокарт призначений спеціальний гідродинамічний підшипник розміром 25х25х10 мм. Швидкість обертання до 13000 об / хв. Термін служби 40 тис. Годин.

У жорстких дисках встановлюються підшипники розміром 28,5х19 мм шириною 9 мм. Число оборотів від 4200 до 10000 об / хв.

Гідродинамічний підшипник для промислового використання складається з стаціонарної зовнішньої обойми, що має чотири точки кріплення до станини і обертову внутрішню. Розмір встановлюваного вала може знаходиться в діапазоні від 80 до 250 мм.

Компанія УкрЗахідПостач пропонує підшипники і приводні ремені всіх типорозмірів і в будь-якій кількості. Пряма співпраця зі світовими брендами дозволяє поставляти будь-які підшипники за найнижчими цінами.

Автор статті: УкрЗахідПостач

 

Читатйте популярні статті:

Високотемпературні підшипники розраховані на експлуатацію в умовах екстремальних температурних режимів від +100 до 450 ° C. Завдяки стійкості до нагрівання і функціональним можливостям, розширюється сфера їх застосування. Для чого використовуються високотемпературні підшипники Необхідність використання високотемпературних підшипників може бути викликана неможливістю використовувати стандартні підшипники. Підшипники з екстремальним робочим діапазоном температур від +100 до 450 ° C
Читать статью
Щоб змусити обертатися ведений вал, необхідно передати обертальний момент на нього від ведучого вала, що здійснюється за допомогою декількох типів передач. На практиці найчастіше зустрічається спосіб, при якому поширення механічної енергії виробляється з використанням сили тертя. Така передача називається пасової. До її складу входять шківи (провідний і ведений) і приводний ремінь. Дане механічний пристрій має
Читать статью
Набивка сальникова АС Набивка сальникова АС (азбестова суха) виготовляється за ГОСТ 5152-84 і застосовується для заповнення сальникових камер нерухомих з’єднань апаратів та ущільнення запірної і регулюючої арматури трубопроводів. Ущільнювач даної марки виготовляється у всіх кліматичних виконаннях. Форма випуску – сплетені з азбестової нитки еластичні шнури квадратного і круглого перетину. Робочі середовища і умови експлуатації набивки
Читать статью