фторопласт 30

Фторопласт 30 та його особливості

«Фторопласт-30» або TECAFLON EСTFE (E/CTFE, Етилен-трифторхлоретилен сополімер) має властивості схожі з «Фторопласт-2», але на відміну від нього має більший діапазон робочих температур від -76°С до +150°С, а короткочасно може витримувати нагрівання до +180°С. Має надзвичайно низьку дифузійну проникність, велике відносне подовження при розриві (у порівнянні з «Ф-2»). Стійкий до ударних навантажень, зносостійкий, має хороші діелектричні властивості та низький показник лінійного розширення. «Фторопласту-30» притаманні стабільні фізичні властивості при тривалому контакті з висококонцентрованим хлором, хлоровмістними матеріалами, кислотами і лугами при високих температурах.

Серед фторопластів відрізняється найбільшою стійкістю до лугів. «Фторопласт-30» дуже стійкий не тільки до ультрафіолетового випромінювання, а і до радіаційного впливу. «Фторопласт-30» вогнестійкий (V0 згідно UL-94) та фізіологічно інертний. «Фторопласт-30» має високу світлопроникність, але трохи меншу, ніж у «Ф-3».

Зарубіжні аналоги «Фторопласту-30»: Ethylene chlorotrifluoroethylene, Copolymer of ethylene and chlorotrifluoroethylene, Chlorotrifluoroethylene- ethylene copolymer, ECTFE, PE-CTFE, E-CTFE, E/CTFE, сополімер етилену та трифторхлоретилену, Ф-30, ПУТФХЕ, Етилен-трифторхлоеэтилен сополімер.

«Фторопласт-30» за механічним характеристикам схожий з поліамідом, а ось за температурними більше схожий на фторопласти.

Фторопласт 30 та його застосування

З «Фторопласту-30» виготовляють трубопроводи та запірну апаратуру, деталі насосів, вентилів, клапанів, а також ущільнення, фітинги, що працюють при високих навантаженнях в агресивному середовищу. «Фторопласт-30» застосовується для виготовлення ємностей і посудин, футерування ємностей. Деталі з «Фторопласту-30» застосовуються в напівпровідникових технологіях. Основними галузями застосування ECTFE є аерокосмічна промисловість, будівництво, автомобілебудування і хімічна промисловість.

Фторопласт 40 та його особливості

«Фторопласт-40» або TECAFLON ETFE (E/TFE, сополімер етилену та тетрафторетилену) має відмінні властивості при ковзанні. «Фторопласту-40» притаманні чудові механічні характеристики на відміну від «Ф-4». Властивості «Фторопласту-40» схожі з основними властивостями фторопластів: вогнестійкий (V0 згідно UL-94); дуже низьке поглинання вологи; стійкість до гідролізу та гарячого пару; хороші властивості при ковзанні; висока хімічна стійкість; здатність зберігати міцність, гнучкість при низьких температурах.

Діапазон робочих температур «Фторопласту-40» (від -195°C до +150°C та короткочасний нагрів до +200°C) менший, ніж у «Ф-4», однак температура стабільності форми в два рази вище, ніж у «Ф-4», що робить «Фторопласт-40» стійким до повзучості (нехолодотекучість) і можливим до експлуатації при навантаженнях. «Фторопласт-40» володіє високою ударною міцністю і зносостійкість, чудовою стійкістю до радіаційного випромінювання в порівнянні з «Ф-4» (вище в 100 тис. разів). Мабуть, «Фторопласт-40» найстійкіший серед фторполімерів до високоенергетичного випромінювання. Полімер дуже стійкий до атмосферних впливів (експериментально доведена стійкість протягом 10 років). Навіть при впливі агресивних речовин, властивості «Фторопласту-40» змінюються несуттєво. Має високу стійкість до киплячої води і відповідає всім нормам для застосування його в харчовій промисловості (контакт з харчовими продуктами).

фторопласт 40

Деталі з «Фторопласту-40» практично не змінять механічних характеристик навіть після тисяч годин експлуатації під впливом високих температур. Незважаючи на те, що діелектричні характеристики у «Фторопласту-40» (1016) трохи нижчий, ніж у «Ф-4» (1017–1018), але він більш стабільний при високих температурах. Також «Фторопласт-40» зберігає відмінні електроізоляційні властивості при зростанні температури (до 120–130°С) на відміну від багатьох інших пластиків, в тому числі фторопластів. На додаток «Фторопласт-40» теплостійкий, а головне хімічно стійкий. Тому «Фторопласт-40» рекомендований до застосування там, де потрібне поєднання всіх цих властивостей.

Зарубіжні аналоги «Фторопласту-40»: Ethylene Tetrafluoroethylen copolymer, Ф-40, сополімер етилену и тетрафторетилену, ПЕТФЕ, Tefzel/Тефзел (США), Dyneon, Neoflon ETFE / Неофлон ETFE (Японія), Hostaflon ET / Хостафлон ET (Німеччина), Hostaflonnet.

«Фторопласт-40» у 20–30 разів дорожчий ніж «Фторопласт-4», у зв’язку з чим застосовується рідше і практично тільки там, де потрібні його властивості. Найлегший з фторопластів, його щільність становить 1730–1860 кг/м3.

«Фторопласт-40» стійок до киплячих концентрованих кислот (сірчаної, соляної, азотної, плавикової), 45% розчину гідроксиду натрію і більшості розчинників.

Фторопласт 40 та його застосування

«Фторопласт-40» відмінно підходить для виготовлення електроізоляторів, ізоляційних планок, ущільнень, що експлуатуються в умовах високої вологості або в агресивних середовищах і при високих температурах. Як і всі фторполімери «Фторопласт-40» відмінно підходить для виготовлення ущільнень, прокладок, підшипників, деталей насосів, вентилів, для футерування насосів і кранів, плиток в якості захисту обладнання від дії агресивного середовища, а також труб, прокладок, судин, мембран, клапанів.

Композиції з «Фторопласту-40» з різними наповнювачами (графіт і т. п.) застосовуються для виготовлення антифрикційних виробів. Усі вироби з «Фторопласту-40» завдяки його високій радіаційної стійкості можуть експлуатуватися під дією практично будь-якого виду випромінювання.

Таблиця застосування фторопластів

ФТОРОПЛАСТ 4

TECAFLON PTFE

ФТОРОПЛАСТ 3

TECAFLON PCTFE

ФТОРОПЛАСТ 2

TECAFLON PVDF

ФТОРОПЛАСТ 30

TECAFLON EСTFE

ФТОРОПЛАСТ 40

TECAFLON ETFE

Форма поставки Стрижні, листи, втулки Стрижні, листи, Стрижні, листи, Стрижні, листи, Стрижні, листи,
Діапазон робочих температур -269°C ÷ +260°C -195°C ÷ +150°C -30°C ÷ +150°C -76°C ÷ +150°C -195°C ÷ +150°C
Застосування (сфери та галузі промисловості) Харчова, хімічна, медична, нафтовидобувна промисловості;
загальне машинобудування;
електротехніка та електроніка
Хімічна, медична, нафтовидобувна промисловості;
загальне машинобудування;
електротехніка та електроніка
Харчова, хімічна, медична, нафтовидобувна промисловості;
загальне машинобудування;
електротехніка та електроніка
Авіакосмічна, хімічна, нафтовидобувна промисловості;
електротехніка та електроніка
Харчова, хімічна, медична, нафтовидобувна промисловості;
загальне машинобудування;
електротехніка та електроніка