Підшипники ковзання використовуються на складному виробничому обладнанні, залізничному транспорті, автомашинах і спеціалізованій техніці. У відповідних конструкціях між валом і втулкою підшипника є невеликий простір. Вона наповнена тим чи іншим мастильним матеріалом, за рахунок властивостей якого досягається мінімальний опір. При цьому при роботі механізмів відбувається зміщення одного кільця підшипника по відношенню до інших кілець. Величина такого зсуву називається зазором. Зазначені зазори в підшипниках ковзання можуть бути спеціально збільшені виробником або переміщення взагалі є необхідним елементом роботи підшипника.

зазори в підшипниках ковзання

На що впливає зазор

Зазначений зазор буде матися на будь-якому випадку. Як зазначено вище, його величина може бути досить значною, що передбачено заводською конструкцією підшипника. Нерідко, конструкція передбачає обов’язкове рух підшипників по відношенню до інших таким елементам. Тому, для визначення якості продукції слід знати допустимі зазори в підшипниках ковзання. Адже сам факт даного зазору не може свідчити про неякісність вироби.

Тим часом, перевищення допустимої величини зазору безпосередньо впливатиме на стійкість вироби до експлуатаційним впливам, освіту сильної вібрації, появи значної шуму і так далі.

Величини допустимих зазорів

Зазначена величина залежить від параметрів шийки вала. Крім того, вона розраховується в зв’язку з частотою обертання. Параметри зазору будуть різними при частоті обертання до 1000 оборотів в хвилину або вище цього значення. Конкретні величини зазорів потрібно представити таким чином:

  • При діаметрі вала до 5 см і частоті обертання до 1000 об \ хв, рівень допустимого зазору становить 0,085 мм. Якщо ж частота обертання перевищує 1000 об \ хв, то дозволений зазор може вже досягати 0,115 мм;
  • Якщо діаметр валу досягає 12 см, то допускається зазор в 0,125 мм. При збільшенні частоти обертання до 1000 об \ хв або більше, дозволений показник зазору дорівнюватиме 0,175 мм;
  • Якщо діаметр валу становить 18 см, то допустимі параметри зазору буде рівні 0,155 мм. При обертанні в частотою понад 1000 об \ хв даний показник збільшується до 0,21 мм;
  • У валах, діаметр яких становить до 26 см, дозволяється зазор розміром в 0,18 мм. вказане значення допустимого зазору зростає до 0,25 за умови частоти обертання понад 1000 об \ хв;
  • Величина зазору може становити навіть 0,24 і 0,34 мм відповідно. Такі значення допускаються при діаметрі вала від 36 до 50 см.

допустимі зазори в підшипниках ковзання

При цьому встановлено мінімальні допустимі зазори в підшипниках ковзання. Дане значення також необхідно, оскільки наявність зазору є нормальним умовою роботи підшипника. Так, найменший його рівень становить 0,04 мм при діаметрі вала до 3 см. А при діаметрі в 50 см, мінімальний зазор повинен бути 0,17 мм.

Якісні підшипники купити можна в компанії УкрЗахідПостач за оптовими цінами і з швидкою доставкою по всій території України.