Дефекти підшипників часто є чинником поломки складного промислового обладнання. Підшипник вставляється у багато механізмів машин, верстатів, енергетичного обладнання для зниження труться перевантажень. Сам механізм являє собою складну конструкцію з безлічі дрібних деталей.

дефекти підшипників і їхні причини

Результатом поломки вважаються накопичені дефекти доріжок кочення, сепараторів або обойми. Першою ознакою появи недоліків у його роботі є сторонній шум і вібрації. Несправності такого типу неможливо усунути простим способом, тому що конструкція підшипника вважається нерозбірними.

Пошкодження зовнішньої поверхні

Така несправність, є наслідком нерівномірного переміщення обойми сепаратора, щодо самого корпусу. Задираки можуть проявлятися в отворах внутрішніх і зовнішніх кілець або на торцях. Щоб уникнути можливі дефекти підшипників кочення, необхідно грамотно проводити центрування, підбираючи розміри і діаметри. В процесі установки можна допускати умовного зміщення кілець і елементів самого механізму. Причинами поломки можуть бути:

  • Шорсткі поверхні внутрішнього кільця і зовнішньої посадкової площини;
  • Нерівномірне пересування корпусу щодо валів;
  • Іржа, сколи та тріщини під дією абразивних елементів;
  • Сильний знос через недостатнє змащування.

У разі поломки з’являються перші ознаки перегріву робочої поверхні у вигляді фарбування, які можна легко виявити можна методом візуального огляду.

Пошкодження сепаратора

Пошкодження сепаратора є основною ознакою нерівномірне обертання підшипника, коли він функціонує в обставинах сильних пульсацій. Найчастіше причиною може бути занадто висока швидкість обертання. В результаті пошкоджується сам механізм і інші елементи, де встановлений підшипник.

Дізнайтеся як чистити підшипники та підтримувати їх в робочому стані в нашій статті

При недостатньому змащення, дрібні фракції піску проникають всередину, порушуючи процеси тертя і ковзання. Всього виділяють кілька причин такої несправності:

  • Неякісне з’єднання з корпусом;
  • Порушення правил експлуатації;
  • Установка з несумісними приладами;
  • Висока швидкість обертання;
  • Незадовільна мастило.

При такій поломці спостерігаються сильні пульсації, сторонній шум, перегрів поверхні, а як наслідок може відбутися заклинювання самого механізму. Щоб усунути несправність, потрібна заміна підшипника повністю.

дефекти підшипників кочення

Правила експлуатації

Причиною раннього виходу з ладу підшипників вважається порушення правил експлуатації. Майже всі дефекти підшипників і їх причини залежать від засмічення пластичного мастила. Дрібні фракції піску змішуються, сприяючи раннього зносу обладнання. Як з мазки на заводі використовуються пластичні суміші з домішкою графіту, стійкі до високих температур.

Яку температуру витримує підшипник можна дізнатися з нашого детального огляду

Делать промывку необходимо при каждой замене только чистыми растворителями на основе минерального масла. Установку следует производить специальным инструментов, соблюдая маркировку на корпусе. Не рекомендуется сочетать на одном контакте подшипники скольжения и качения.

Автор статті: УкрЗахідПостач

 

Читайте популярні статті:

 

Особливо важливим технічним елементом в робочій конструкції виступають підшипники. Щоб оперативно усунути поломку техніки, слід знати, як підібрати підшипник за розміром правильно. Поради експерта з цього питання представлені нижче. Головні технічні характеристики підшипника Підшипник (англ. «Bearing» в перекл. Близькі за аналогією слово «шип») – це обов’язкове технічне виріб, який є частиною опори або упору конструкції.
Читать статью
Велосипедні підшипники забезпечують нормальну роботу всіх вузлів вироби. Підшипник на велосипед застосовується у всіх вузлах, які здатні обертатися. За рахунок таких деталей дані вузли і набувають здатність обертатися. Відповідно, ПРОМПІДШИПНИК для велосипеда є запорукою того, що виріб взагалі буде переміщатися. Крім того, якісні підшипники для велосипедів забезпечують зниження тертя. Ця обставина забезпечує збільшення експлуатаційного строку
Читать статью
Головним дефектом вважаються задираки, що з’являються з-за невеликих зазорів, попадання сторонніх часток, нестачі мастила. Шум, стукіт, вібрації провокуються великим зазором в елементі, корозією, зносом. Причини виходу з ладу підшипників кочення полягають в дефектах. Ознаки несправності Нерідко простежується: відділення шарів поверхні (відбувається руйнування дрібних фрагментів), що зумовлено втомою матеріалу і допущенням помилок при установці; поява тріщин
Читать статью